Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ha hallucinálok...

Normális ha hallucinálok mikor félek vagy mérges vagyok?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1- 1,5 éve figyeltem fel arra, hogy mikor félek furcsa dolgokat hallok és látok (például sikolyok, elmosódott beszéd, vagy látok valakit elsétálni mellettem, benézni az ajtómon). Nem csak addig tart amíg félelmet érzek, hanem akár órákkal később is. Erre akkor nem figyeltem annyira, mert sok horror filmet, sorozatot néztem ami miatt lehetett, de már hónapok óta nem néztem semmi ijesztő videót, olvasni sem olvastam ilyet és most is ezt tapasztalom.

Valamint a napokban beszéltem egy barátommal, aki szerint nem normális, hogy akkor is hallucinálok amikor dühös vagyok, emiatt megfogalmazódott bennem ez a kérdés.

Másokkal nem vagyok olyan kapcsolatban, hogy erről beszéljek velük, a szüleimnek mondtam régebben, szerintük minden azért van mert hülyeségeket nézek a TV-ben és az interneten.


2022. máj. 17. 18:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy még fiatalkorú vagyok, ha a korom számítana.
2022. máj. 17. 18:28
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem az!

Viszont semmi nem utal hallucionálásra a leírás alapjám. Egyszerűen élénk a fantáziád!

2022. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A hallucináció pszichikai betegséget jelezhet. Meg kéne nézetni, mert ha ilyen van, minél később kezelik, annál esélytelenebb a javulás.
2022. máj. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp érdemes lenne kivizsgáltatni, akár skizofrénia is lehet (ha fiatalkorú vagy akkor főleg), bár nem feltétlenül az. Szüleidre ne hallgass, a legtöbb embernek gőze nincs a mentális betegségekről. Győzd meg őket, hogy vigyenek el orvoshoz, ne hagyd hogy lekicsinyeljék a problémádat.
2022. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
51%

Okè tehát fiatal koru vagy de konkrétan hány èves vagy pontosan?

ha màr felnőtt korban vagy akkor ez elèg nagy baj de már tini korban is èn pl gyerek koromban is volt mikor nèztem ilyesmiket akkor volt h fèltem mint minden gyerek olyankor de kèpzelödni nem kèpzelődtem ilyesmiket ott lehet skizó vagy 😀(nem rosszból) menj orvoshoz ezzel ha ugy èrzed hogy nem szünik

2022. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is van, csak ha stresszes vagyok akkor jön elő (leginkább, bár máskor is van.) Igaz nem mindig az ajtó előtt elsétáló embereket látok (de azt is), hanem állatokat is.

Hozzátenném én azt gondoltam, hogy nagy a fantáziám, de mások szerint nem normális ez.

2022. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A hallucinációt nem a fantázia okozza.
2022. máj. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A szüleimet semmivel sem lehet meggyőzni, így ha lesz munkám elmegyek orvoshoz .

2022. máj. 19. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!