Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax szedése fokozhatja a...

Xanax szedése fokozhatja a depressziót? Mit lehet szedni helyette?

Figyelt kérdés

Másfél éve szedem, előtte inkább a súlyos pánikrohamok voltak jellemzőek. Bár már akkor is depressziós voltam

Másfél éve átváltott abba hogy nem tudok kikelni az ágyból, nem akarok enni, nem érzek semmit.

Ezt okozhatja a xanax? Elég rendszertelenül szedem



2022. máj. 17. 21:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
Lamolep 400mg-ot szedek bipolárisra. Jó hangulatstabilizáló. Szerintem azt ne hagyd abba, nem véletlen hogy ezt írta fel.
2022. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Van miagen, sertralin, trittico, anafranil, rexetin, velaxin, olwexya, valdoxan , stb..rengeteg van. Lamolep helyett is van pl tegretol, depakin stb
2022. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A rendszertelen szedés alatt azt értem hogy már nem is tudnám megmondani hogy mennyi xanaxot szedek egy nap. Illetve változó, van hogy csak 1 mgt, ha nagyon rossz napom van, akkor 3-4 mgt is…

Es az alvashoz is egyre több kell

A scippatol olyan rosszul voltam hogy azt hittem meghalok. Pokoli volt, azóta nem merem az antidepit

2022. máj. 22. 15:20
 14/18 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nagyon is lehet, hogy a gyógyszer okozza. A Xanax tudtommal nyugtató, a nyugtatók pedig úgy működnek, hogy nemcsak a félelmet/pánikot szüntetik meg, hanem általában az érzelmeidet is letompítják, szélsőséges esetben akár szinte teljesen meg is szüntethetik -ha jól értem, pont ezt tapasztalod most, hisz minden nap szeded, és sokszor még nagyobb mennyiségben is.

Én mindenképp azt tanácsolnám, hogy próbálj meg vele leállni (persze semmiképp se úgy hogy hirtelen abbahagyod), de nyilván ha neked jó ez, inkább így élsz továbbra is, csak ne legyenek pánikrohamaid, nem foglak lebeszélni :D Mindenesetre azt ne gondold, hogy majd egyszer elmúlik ez az állapot, ha továbbra is így szeded a gyógyszert; valószínű hogy inkább rosszabbodni fog, mert egyre több gyógyszerre lesz szükséged a kívánt hatás eléréséhez (így működnek a függőségek, az alvásnál írtad is hogy tapasztalod)...

Hozzáteszem, hogy nem vagyok szakember, de valamennyire azért tudom, mit beszélek, mert én is megtapasztaltam -évekig voltam lelki beteg, és sokféle gyógyszert szedtem. Aztán leálltam a gyógyszerekkel, és "önerőből" jöttem ki a betegségből. Csak azért írom, hogy tudd, ez is egy lehetőség, ami akár neked is működhet, ha meg akarsz gyógyulni...

2022. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nekem a szorongason nem segít, sőt… az pont hogy sokkal rosszabb lett. Előtte melatonint szedtem, de az már nem volt elég. Szép lassan minden nap szedtem alvashoz, aztán már nappal is, mert duhrohamaim vannak. Ha nem szedem akkor viszont nem alszom

Egyszerűen nem akarok kikelni az ágyból masfel eve, eufóriát okoz a fekvés és az alvás. Nem tudom ilyet okozhat e xanax…

Rovotrilt akartam szedni, de azt mondta a pszichiáter hogy ne…

2022. máj. 23. 15:31
 16/18 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta, kérdező?
jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Rosszabbul azóta már 4 éve szedem

45 kg vagyok és 174cm..

Dolgozni nem tudok, sokszor állni sem

Pszichózis kb

jan. 3. 11:25
 18/18 anonim ***** válasza:

És a doki mit mond? Hogyhogy nem változtattok a gyógyszerelésen, ha ennyire rosszul vagy?

Kórházban nem voltál esetleg, vagy nem tervezed?

Az eredeti kérdésre válaszolva nagyon is okozhat depressziót és gyengeséget, mert nálam is azt okozott, akkor másnál is okozhat... Lejönni viszont nehéz róla nagyon, kell helyette valami, nekem Kventiaxot írták fel, de nekem más jellegű problémám volt, nem pánik.

Ez régebben volt, azóta csak Lamolepet (200mg) szedek és nagyon meg vagyok vele elégedve.

jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!