Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet jól kezelni a...

Hogyan lehet jól kezelni a stresszt?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat stresszelek, és általában egy rohanás az életem. Próbálok minél jobban előre tervezni, de sajnos így is sokszor maximum azt érem el, hogy már pár nappal előre tudom, hogy melyik nap mikor hova fogok sietni...😂

Viszont úgy érzem, hogy a sok idegeskedéstől borzalmas lett a közérzetem, mindig nagyon fáradt vagyok és túlterhelt. (Nem önsajnáltatás, valószínűleg a legtöbb ember hasonló cipőben jár)

Próbáltam már sok módszerrel kezelni amit az interneten találtam, de (nyilván) nem mentem egyikkel se túl sokra (sport, légzőgyakorlatok stb). Az egyik nagyobb problémám pedig még az, hogy kezdek kissé nikotinfüggő lenni ez miatt, amit szintén nem szeretnék. (Még nem vagyok az, viszont érzem, hogy ha ez így folytatódik akkor azzá válok)

Jöhet minden: tippek, bevált módszerek, praktikák, illetve megoldások, amit sztetek érdemes lenne kipróbálnom! Köszönöm!



2022. máj. 18. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Aktiv társasági élettel, olyan emberek környezetében lenni, akiket kedvelünk.

A stressz akkor szokott előjönni, ha olyan életmódot élsz, ami számodra nem előnyös vagy legbelül a hátad közepére sem kívánod az egészet vagy épp valakinek meg akarsz felelni, igy próbál figyelmeztetni a tested, hogy ,,nem lesz jó vége, ha ezt folytatod".

Én azt javaslom, légy őszinte magadhoz, állíts fel fontossági sorrendet az életben olyan dolgokkal foglalkozz, ami számodra is fontos, ne azt nézd hogy mit várnak el tőled, hanem azt, hogy te mit vársz el magadtól.

2022. máj. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell előre tudni hosszú időre, h mit fogsz csinálni. Akár le is lehet mondani programot vagy el sem vállalod.

A jelenben maradj, azt élvezd, ha jó programod van. Ne gondolj a jövőre.

2022. máj. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindfullness gyakorlatok. Meditáció. Testmozgás. Nekem ezek azok, amik beváltak.


Van a FILÉ technika, esetleg arra is keress rá, nagyon egyszerű, de nekem inkább a tudatos jelenlét vált be.


Youtube-on van egy csomó vezetett meditáció magyar nyelven is, linkelek egyet, ami szerintem nagyon jó, de angol nyelvű: https://www.youtube.com/watch?v=s41tJnY7ZbM&list=PLeuPr0HhJ4.. Ha nem vagy ilyen meditálós típus (én sem vagyok amúgy :D), akkor egész egyszerűen lassíts, ugyanazt a határt éred el. Ne siess és ne stresszelj olyan dolgokon, amiken nem éri meg, mert nem is fontosak. Na a FILÉ pont ebben tud segíteni. Szerintem egyébként a légzőgyakorlatok is jók. Meg mindenképp legyen elég énidőd.

2022. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!