Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Nem találom a helyem sehol,úgy érzem minth már nem is élnék.

Szeretnék változtatni,de nemtudom hogyan,van egy csomó bajom,le írok ide párat.

Az iskolában sohasem boldogultam. Könnyen el terelődik a figyelmem,nehezen koncentrálok,nincsenek jó jegyeim sem,mert nem látom értelmét annak amit tanulok. Azt mondják az osztalytarsaim hogy nagyon fura vagyok,de nem ertem miert. Csak azt látom,hogy én mindig kerdezgetek másokat hogy jolvannak e,meghallgatom őket,őszintén érdekelnek és mintha ezt nem értékelné senki. A tanárok többsége nem szeret,mert csendes vagyok és nehezen koncentrálok. Igazából nagyon félek azoktól a tanároktol akik nem kedvesek velem vagy nagyon szigorúak. Ilyenkor megmukkani sem merek. De emberek között sokat mosolygok és próbálok mindenkivel rendesen viselkedni,ennek ellenére senkivel sem beszélek rendszeresen az osztályból 1 embert kivéve. Rajta kívül nincs is más barátom,de ő sem közeli. Szeretek egyedül lenni,de sokszor maganyos vagyok. Testvéreim nincsenek,mindig egyedül vagyok otthon,anyuval sokat veszekszunk és ez annyira megvisel hogy sokszor másnap nem megyek suliba. Szeret engem,de a munkájának el,nem kapom meg tőle a kellő támogatást. Eddig 2 pszichologusnal voltam. Az egyik iskola pszichológus,de már nem járok hozzá,mert sokszor nem köszöntem neki állítólag,de nem direkt,csak nem veszem észre sokszor hogy ki megy el mellettem. Mostmar figyelmesebb vagyok de már direkt nem köszön nekem. A másik pszichológusom pedig első alkalommal el várta hogy teljesen nyíljak meg neki ezért otthagytam.

Nagyon kevés dolog van ami igazán érdekel. 18 éves vagyok,jövőre érettségizek de nincs olyan ami érdekel és reális választás,megvalósíthato is lenne. Egy mokuskerekben érzem magam. Iskola,délután 4-5 órára hazaerek és nagyon fáradtnak érzem magam mindig,nincs erőm semmihez. Semmi iránt nincs már érdeklődésem 2 dolgon kívül. Az egyik a zene,imádok zenét hallgatni,a másik egy osztalytarsam. Nagyon szeretem,de hozzám se szól,és igazából fiúkkal egyáltalán nem beszélek,csak lányokkal. Ez is annyira zavar. Van hogy nagy nehezen próbálok velük beszélgetést kezdeményezni,de mintha direkt nem akarnának velem beszélni. Sokszor azthiszem nem vagyok elég érdekes.

Egyébként állandóan szomorú vagyok ok nélkül,aprosagokon sírok,vagy leszarok mindent vagy feszült vagyok,viszont kívülről embereknek mindig az ellenkezőjét mutatom. Már többen mondták hogy nagyon nyugodt vagyok,mindig mosolygok. Pedig belülről annyira üresnek érzem magam,sokszor eszembe jutott már az öngyilkosság is. Félek hogy nem lesz így belőlem senki és semmi a jövőben. Mi velem a baj?



2022. máj. 18. 23:47
 1/8 A kérdező kommentje:

És még 2 dolog ami miatt rosszul érzem magam:

Az egyik,Ha valaki beszol nekem már az egész napomra negatívan hat ki,vagy pl sokszor valakinek annyira át érzem a fájdalmat,hogy szintén egész nap rosszul vagyok.

A másik,Valamiért mindig,csak a velem szöges ellentétben lévő személyiségű emberekhez vonzódok,de ok hozzám se szólnál általában.

2022. máj. 19. 00:07
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Szívj el egy jointot, aztán gondold újra a helyzetet.
2022. máj. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

23/L

Sajnálom, hogy így érzed magad. Külső segítségre szerintem általában nem érdemes várni (barátok, felnőttek), legtöbben valamilyen érdek miatt kötnek még barátságot is, a másik problémáiról / hátrányos tulajdonságairól stb. pedig nem akarnak hallani sohasem. A felnőttek is a maguk bajával vannak elfoglalva, aztán utólag hüledeznek hogy "de hát nem is látszott rajtad, hogy valami bajod volna". A segítő szakember viszont segíthetne de ha ez a helyzet a sulipszichológussal, nézz utána egy TB alapúnak aki ingyen fogadna. Azért vedd fontolóra ezt a fajta segítséget, mert egy jó pszichológus gyorsabban rávilágít pl. mit milyen rossz berögződés miatt teszel és ezt közösen "újrakötitek", hogy a legjobb képességeid alapján nézz szembe a mindennapi akadályokkal. :)

Nagyon ajánlom tehát a pszichológust. És engedd még meg hogy elmondjam, nekem mi segített ugyanebben a helyzetben (gimi mind a 4 osztálya alatt, igazából). Az a helyzet, hogy magadnak kellene kitapasztalni, mi az ami iskolán belül és kívül is le tud kötni. Nekem ilyen volt a biosz/kémia, azokba fektettem minden erőm (a többi tárgyat meg ott ette a fene, 3-asok, 4-esek is elegek voltak belőlük). Tudtam, hogy gimi után jó egyetemre, jó munkához fognak juttatni. Egy olyan élethez amiből nem kell folyton menekülnöm. Sulin kívül pedig nagyon szerettem a fizikai munkát, kertészkedés, udvartakarítás stb. Diákmunkát is hasonlóan mozgalmasat választottam. Tódult a fejembe az endorfin, olyan jó teljesítményérzés keletkezett bennem minden nap végére. A fáradtság nyomán meg is tudtam ülni a valagamon tanuláskor, tudtam koncentrálni és megint csak jó érzés volt, ahogy meg-megértettem a tananyagot. Ez a kétfajta teljesítmény, fizikai és szellemi, bizonyítottan javít az önbecsülésen. Gondolj mindig arra, hogy magadért teszel mindent. :)

Nagyon ajánlok hát egy másik pszichológust aki remélhetőleg rámutat, hogyan működsz most és hogyan működhetsz majd jobban. És ezzel nem lerázni akarlak, nekem is írhatsz továbbra is, ha beszélgetni szeretnél róla. Fel a fejjel, nincs még veszve semmi, csak ne süppedj tovább ebben az állapotba. :)

2022. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, milyen zenét hallgatsz? Én is így vagyok vele, csak én több mint tíz évvel idősebb vagyok tőled... egyre kevesebb kedvem van bármihez is. Nem szeretem a munkahelyemet, nincs lehetőség másikra mert akkor pénzem lenne kevés, ezért őrült mókuskerékben vagyok amiből nincs kiugrás, és szépen lassan felőröl. Ugyanez a magánéletben is, mintha már csak árnyéka lennék önmagamnak. Bár sose voltam kiteljesedett.


Én keresnék egy hobbit, és annak élnék, esetleg ha jövedelmező lehet, abból élnék meg. Tedd ezt te is kérdező. Hobbi ami az idődet leköti.

2022. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ismerek egy karriertanácsadót: [link]


Ha tényleg lövésed sincs az érettségit illetően, őt vagy egy közeledben lévőt lehet érdemes volna felkeresni. Egy teszttel kezdetek ami kiad több tucat, rád szabott karrieropciót. Rosszul nem járhatsz vele. :)

2022. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
#5 ez nem a reklám helye szerintem...
2022. máj. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6os, ha segíthet neki, mit számít?
2022. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kisdork1 válasza:
55%
Próbálj meg Istenhez fordulni❤ Nekem is ez változtatta meg az életem
2022. jún. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!