Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne normális...

Hogyan lehetne normális felfogásom az életről?

Figyelt kérdés
Talán a depresszió miatt lehet de most úgy gondolkodom hogy nincs értelme az életnek mert csak figyeld meg, telnek a napok, figyelj meg minden napod és ne a jövőre koncentrálj, mert a jelen az életed, úgy éled ahogy szeretnéd? Nekem minden napom egyforma és úgy érzem hogy eltelik az életem úgy hogy semmi értelme nincs, boldogtalan vagyok és nem tudom miért, valahogy beleragadt az agyamba ez a jelenre koncentrálás, emiatt semmi értelmét nem látom az életnek mert úgyis egyszer vége lesz és én nem tudok ezekkel a gondolatokkal tovább élni, és még csak nem is tudtam megfogalmazni azt amit érzek, az életfelfogásomat pontosan, már nem tudom hogyan kell normálisan gondolkodni, honnan tanulhatnám el újra a normális gondolkodást?

2022. máj. 20. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem az lenne a kulcsa az egésznek, hogy ne csak a jelenre koncentrálj. Ki kellene tűznöd hosszútávú célokat. Pénzt gyűjteni valamire, jogosítványt szeretni és autót venni (ha nincs), idegen nyelvet tanulni, azzal akár új munkád is lehet vagy előny lehet a munkahelyen és biztosan több év míg megtanulod, elkezdhetsz új szakot tanulni és azzal valami szuper munkahelyet találsz. Szóval valami olyat kellene csinálnod, aminek nem csak ma vagy holnap lesz hatása hanem később is.

Az is jó ha esetleg önkénteskedsz és segítesz másoknak, mert akkor lehet, hogy attól a te életed nem sokban változik, ugyanaz a munkahelyed, iskolád, lakásod lesz de másnak lehet nagyon sokat jelent amit teszel érte és akkor már volt is értelme.

Nekem egyébként a legeslegjobban Jézus segített, de ha nem vagy vallásos, akkor ezt hiába részletezném. Én egy nagyon súlyos depresszióból másztam ki a hitem segítségével, rajtam semmi más nem tudott akkor segíteni. De mondom, mindenki más, neked lehet valami/valaki más segítene, de ha nem zárkózol el teljesen a hit elől (és most nem arról beszélek, hogy minden héten menjél templomba és böjtölj) vagy esetleg amúgy is hívő vagy, akkor írhatsz nekem és elmondom nekem személy szerint miért segített. Itt részletezni azért nem akarom, mert akkor le kellene írnom mi volt a problémám és felesleges részletezni, a többi válaszolót te érdekled és nem én és ha esetleg erre nem is vagy nyitott, akkor hiába írnám.

2022. máj. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nem talan, hanem biztosan a depresszio miatt erzed kilatastalannak az eleted
2022. máj. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
73%
Tudod, kérdező, bármilyen elvetemülten is hangzik elsőre, mindenért TENNI kell. A depresszió ellen pl rendbe kéne tenni a bélflórádat, ami viszont nem egyszerű mutatvány, és "lemondással" jár. Vagy korábban kellene kelni, és reggelenként félórára kimenni a szabadba, némi dopamint magadba gyűjteni az alacsonyan járó nap fényéből. Vagy el kellene végezni egy régóta a nyakadon ülő feladatot, amiből némi szerotoninra tennél szert. Stb. A lényeg, hogy ha csak várod a csodát, az nem vezet sehova.
2022. máj. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!