Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az OCD-t okozhatja, illetve...

Az OCD-t okozhatja, illetve súlyosbíthatja az étel Intolerancia? Pár éve szenvedek OCD-vel és Autizmus spektrum zavarom is van. Azt vettem észre, hogy bizonyos ételek után, amire tudom hogy alergiás vagyok, sokkal rosszabb az OCD.

Figyelt kérdés

Ilyenkor hullámokban tör rám egy olyan rossz érzés, idáig nem voltam benne biztos de ma már majdnem teljesen biztos vagyok benne h van link, ugyanis lángost ettem, amiben van élesztő és tej is, amire a teszt alapján, amit orvos végzett vérből évekkel ezelőtt, súlyosan alergiás vagyok. Idáig nem gondoltam, hogy van összefüggés, Úgy gondoltam hogy néha azért megengedhetem magamnak, de most nagyon úgy érzem, hogy szinte biztosan van. A tejen és az élesztőn kívül még közepesen alergiás vagyok a lisztre, illetve enyhén elvileg az egész Tojásra és valami hal mixre.


A helyzet az, hogy jelenleg eszem tejtermékeket rendszeresen, igaz tejet Joghurt ot kefirt és ilyeneket nem iszom, mert attól rögtön hasmenésem lenne, de sajtokat eszem és ma élesztőt is ettem, az a lángossba volt. Az utóbbi időben viselkedésterápiával egész jól tudtam visszafogni az OCD-t, szerotonin visszavétel gátló t nem tudok szedni, ugyanis én nagyon rosszul reagálok arra a fajta gyógyszerre, a mellékhatás jóval durvabbak Mint maga az ÓCD és a kiváltott hatás mármint amit szeretnénk elérni, sokkal kisebb mint az a rossz, amit A mellékhatás okoz. Igazából komoly agressziót és félelem hiányt okoz nálam. Nem egyet,hanem nagyon sokat kipróbáltunk.


A viselkedés terápia nagy részét online tanultam, jártam Pszichiáterhez aki nem igazán tudott mit kezdeni velem. Tanított pár dolgot de inkább a gyerekkoromról kérdezgetett aminek köze nincsen a viselkedés terápiához . Az a problémám, hogy nem tudom abbahagyni, hogy bizonyos testi funkcióImra, mint például a pislogás vagy lélegzés figyeljek. De ezeket próbálom elengedni és nem igazán törődni vele és nem próbálom kontrollálni az elmémet hogy ne figyeljek rá mert pont akkor figyelek rá de ez már bonyolult a kérdés az, hogy vajon az étel Intolerancia okozhatja-e illetve, súlyosbíthatja ezeket?


Mindig voltak emésztési Problémáim és kedély ingadozásaim bizonyos ételek fogyasztása után, amikor rossz volt az emésztésem, de mikor két évvel ezelőtt bejött a korona vírus halálra rémültem és akkor nagyon elkezdtem figyelni hogy veszem a levegőt és kialakult ez az ÓCD amitől nem tudok szabadulni.


Ezt a szöveget diktálással írtam Tabletről ha van benne valami súlyosabb hiba azért elnézést kérek nagyon ügyetlenül írok géppel ügyetlen a kezem.


2022. máj. 21. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Az igazság az hogy van olyan autizmus ahol az anyagcsere vagy is a táplálkozás kontrollálása hasznos. Vannk erre épülő diéták amit dietetikusnál lehet igényelni. Gyerekeknél ovis korban főként használják. A lényeg az hogy "méregtelenítő"kúrát tartanak ezeknél az embereknél, az a lényeg hogy a szervezet át legyen tisztítva mosva, szervek jól működjenek.

Az hogy te közben az étel allergia negativitását rossz élményként csatolod vissza magadnak az már más tészta ezt érdemes egy pszichológussal megbeszélni mert evés zavart okozhat.

2022. máj. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem csatolok vissza semmit, pont az az, hogy ez fizikailag létező dolog nálam, amit orvos állapított meg vérből. Ezt nem én találtam ki és nem azért mentem az orvoshoz mert ételallergiára voltam kíváncsi hanem azért mert emésztési problémáim voltak évekkel ezelőtt és akkor ő ajánlott egy ilyen tesztet. Én pont hogy nem akartam ezzel törődni idáig mert nem tulajdonítottam neki túl sokat. Viszont egész életemben amikor a gyomromat elrontottam nagyon nagyon rossz volt a kedvem mindig olyan érzésem volt mintha ülne a fejemen valami rossz felhő és az addig tartott amíg el nem múlt a hasmenés például ez csak egy példa
2022. máj. 21. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom ez hasonló érzés mikor valami elrontja a gyomrák és úgy érzi kő van a hasában addig míg nem lesz jobban. Szerintem ez az ki hogyan éli meg azt az állapotot amibe került ez a "beteg tudat".
2022. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
gyomrát*
2022. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!