Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már aki le tudta győzni...

Volt már aki le tudta győzni véglegesen a betegségektől való félelmét?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy 32 éves nő lennék, és egész fiatal korom óta gyötör kisebb-nagyobb megszakításokkal ez a "betegség".

Ha bármilyen panaszom lesz, egyből a netet kezdem bújni, és természetesen valami halálos betegséget diagnosztizálok magamon.

Ha eljutok vele orvoshoz, sokszor azt is megkérdőjelezem valóban úgy van-e amit mondd.

Ha valahol olvasom hogy egy fiatal betegségben hunyt el, egyből elkap a pánik. Nem tudok úrrá lenni rajta.

Gyógyszert csak végső megoldásként szednék, szerintem ezen saját magamnak kellene túl lépnem.

Épp ezért szívesen beszélgetnék hasonló helyzetben lévő emberekkel.


2022. máj. 23. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon félek a betegségektől. Korábban olvasgattam a neten, de attól kiakadtam. Ha valami panaszom van, már nem olvasgatok, hanem ha hosszabb ideig fennáll a probléma, akkor orvoshoz fordulok.
2022. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem is volt egy hosszabb szünet benne, mivel nem voltam beteg. Most egy hasfájás miatt megint kezdődik az ördögi kör. 😒
2022. máj. 23. 12:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálj megnyugodni, semmiképp ne olvasgass, valószínűleg néhány nap alatt rendeződik. Ha mégsem, akkor orvos. De ő is csak alaposabb kivizsgálás után tudja meg az okát.
2022. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát ez már egy jó hónapja fennálló dolog. Voltam orvosnál is természetesen.

De igazából nem állapitottak meg semmit. 😊

Mondjuk nem is épp hasfájás, inkább olyan diszkomfort érzés.

Csak találgatás volt, beszedtem ilyen-olyan gyógyszert de nem lett jobb. 😊

Jelenleg nincs ötletem mit tehetnék még, talán visszamegyek a háziorvoshoz.

2022. máj. 23. 13:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen időszakom. Próbálj ki esetleg valamilyen probiotikumot, kerüld a zsíros ételeket.
2022. máj. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha valamivel igazán lefoglalom magam, alig veszem észre.

De egész nap mégse pöröghetek, azt nem bírnám. 😊

Az a baj, ha elmegyek orvoshoz átmetelig megnyugtat de kis idő elteltével már kombinálok hogy lehet csak nem vette észre, vagy fél vállról vette a panaszaimat.

És megint kezdődik előröl.

Amúgy változtatni az étkezésen nem rossz ötlet, mert a gyomromnak az csak jót tenne, főleg a stresszelés mellett.

Köszi a tippet. 🙂

2022. máj. 23. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!