Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek ez ellen?

Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Azt érzem, hogy nem akarok senkit megbántani, esetleg veszekedni bárkivel. Emiatt sokszor nem merem kimondani a véleményem, ha erőt is veszek magamon bűntudatot érzek, elkezd nagyon hevesen verni a szívem, remegek és sok esetben el is sírom magam. A barátaim annyit mondank ne foglalkozzak mással, legyek erős stb. Ezzel az a baj hogy akármennyire is el akarom nyomni ezeket, nem tudom irányítani.

2022. máj. 23. 14:04
 1/8 ankap1975 ***** válasza:

Ez amit leírsz, a félénkséghez, a szociális szorongáshoz kapcsolható.

Félsz az emberek véleményétől, nem akarod őket megbántani, azaz nagyon meg akarsz felelni nekik. Túlságosan is.


Erre az az orvosság, hogy néha legyél direkt nemtörődöm. Mond ki az igazságot őszintén, majd figyeld meg, mennyire bántódnak meg.

Meg fogod látni, hogy nem bántódnak meg az emberek olyan könnyen, s ha néha meg is bántódnak, majd megbocsájtanak, nem dől össze a világ.

Szóval menj szembe az érzéseddel, ne hagyd, hogy eluralkodjon rajtad, mert sok problémát okozhat.

2022. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ankap1975 ***** válasza:
Ja és nem kell elnyomni ezeket az érzéseket. Sőt, inkább éld át őket. Írd le, hogy mit érzel előtte, mit érzel utána. Ha leírod, sokkal objektívebben látod a valóságot.
2022. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már érzem nagyon is a hátrányát, mert van egy kollégám, aki rettenetesen sértődékeny, és ha valami nem úgy van ahogy akarja azonnal jön a sértődés. És sajnos nagyon sokszor úgy viselkedik a munkahelyen ahogy nem kéne. És ezzel az a probléma, hogy szólnom kéne neki de nem megy. Egyszer mondtam neki, és megsértődött. Annyira rosszul éreztem magamat... Egész nap csak erre tudtam gondolni.
2022. máj. 23. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy minél félénkebb vagy, annál inkább kihasználnak, bántanak majd mások. Meg kell tanulnod határokat szabni. Mi a legrosszabb, ami történhet akkor, ha kimondod, amit gondolsz? Mi történik akkor, ha megbántasz másokat? Próbálj meg elképzelni ilyen helyzeteket, hogy mi lenne a helyes megoldás. Próbáld a másik helyébe képzelni magad, hogy ő hogyan bánik veled, ha mindig meghátrálsz.
2022. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled, mert ez igaz és tudom is. Csak az a baj a sírást nem tudom visszatartani, és ha megmondom és ő elkezd veszekedni, akkor elkezdek sírni. Na és az nagyon kellemetlen.
2022. máj. 25. 11:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért, mi lesz, ha sírsz? Mondd el a véleményed sírva. Ahhoz is jogod van.
2022. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak azt mondják, hogy sajnáltatom magam, pedig tényleg nem azért sírok. Meg hogy milyen gáz vagyok, hogy felnőtt létemre sírok, mint egy gyerek.
2022. máj. 25. 11:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor mondd azt, hogy te ilyen érzékeny típus vagy, akit hamar elárasztanak az érzelmek. Ez nem gyerekes, nem gáz. Ettől függetlenül még továbbra is kitartasz a véleményed mellett.
2022. máj. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!