Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha képtelen vagyok...

Mit tegyek ha képtelen vagyok beszélgetni? Emberek között kikapcsol az agyam, szorongok, és emiatt elvesztettem a legtöbb barátom, elegem van

Figyelt kérdés

Emellett pánikrohamom van ,depressziós vagyok ,és a személyiségzavar sem áll tőlem messze ,bár még nem voltam orvosnál ,de ahogy a tüneteket néztem mind igaz rám.

Ha valakivel beszélgetnem kell mindegy hogy társaságban vagy sem ,képtelen vagyok rá ,csak hülyeségeket benyögök ami miatt gyakran kinevetnek ,és emiatt nem is vagyok túl népszerű pedig nem vagyok hülye csak akkor ,ha emberek vannak körülöttem .Mintha kikapcsolna az agyam ,és hagynám ,hogy történjenek körülöttem a dolgok.

Rendkívül idegesítő tulajdonság és szeretném levetkőzni ,mert szerintem ebből fakad a többi pszichés problémám is. Példának okáért elmentem vizsgázni 200 emberrel körülöttem ,majd mégegyszer amikor már alig volt ember körülöttem ,elsőre nagyon vacak lett ,majd másodjára 4-es ,pedig nem tanultam rá ,egyszerűen csak tisztábban tudtam gondolkodni.Mit tudok ez ellen tenni? mert már nem tudom mi lesz így ...



2012. szept. 6. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Velem is ugyan ez van, sajnos.

Igyekszem tenni ellene, több kevesebb sikerrel.

Van eszem, művelt vagyok, mégis, ha társaságban vagyok, vagy valahol fel kell szólalnom, egyszerűen megáll a tudomány.

Mindenesetre egy doki látogatás lehet nem ártana.

2012. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Menj el akkor pszichológushoz...

Egyébként én is ugyanilyen vagyok,érdekes mert 3-4 éve még normális gyerek voltam,nem tudom mitől lettem ilyen csendes,zárkózott. Mondjuk vannak azért barátaim suliba de elég kevés,barátnőm nincs pedig nem vagyok szerintem csúnya. Szerintem azért nem tudok sokszor megszólalni mert 1 éve már eléggé hadarok,beszédhibás lettem :S Most is itthon ülök meg egész hétvégén is,tanulni fogok gépezni,játszani számítógépen mondjuk nem csoda ,hogy nem tudok beszélgetni az emberekkel mert elég nagy gamer vagyok szóval suliban is csak ilyen kocka barátaim vannak...Mondjuk lehet azért is mert eléggé megkomolyodtam 2 éve kb. Nem nézek való világot,x-faktort meg ilyen agymosó híradót,sőt TV-t sem nézek mindent interneten nézek pl. YouTube-on azt nézek amit akarok,bármikor megállíthatom,TV-be meg nem így van. Most is itt filózok ezen az Azerbajdzsán-Örményország-Magyarország konfliktuson többiek meg kint csajoznak,hülyülnek. xD Egy átlagos magyar tinédzser meg azt sem tudja hol van Azerbajdzsán vagy milyen zászlaja van Örményországnak stb. de engem mindig is érdekeltek az ilyen politikai dolgok. Bocs az offért

2012. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 rorando válasza:
54%

Tudom mit érzel mivel én is hasonló dolgokkal küzdök csak nálam ez azzal jár hogy nem merek idegenekkel beszélni meg hasonlók mert félek hogy kinevetnek mert erősen dadogok bár én már rég megszoktam ezt. Már több mint egy éve dolgozom egy cégnél de vannak olyan emberek akikkel a mai napig nem beszéltem egy szót se mert félek hozzájuk szólni plusz egyesek viselkedése még rá is tesz erre egy lapáttal. Az utcán is inkább lefelé nézek vagy előveszem a telefonom ha valaki olyan szembejön velem. Pedig én se vagyok hülye néhány emberrel meg jóban vagyok ott. Viszont nem egyszer tört már rám pánik csakmert az adott darabból amit csináltam sok volt a selejt és nem tudtam mit csináljak.


Az Orvos ugyan segíthet de ez nem feltétlenül jelent gyógyulást ezt magadban kell elrendezned. Ha képes vagy megnyugodni és kitisztítani a fejed akkor rendben lesznek a dolgok.

2012. szept. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!