Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok és lehangol...

Depressziós vagyok és lehangolt, és mindig szorongok emberek között, nem merem kimondani amit gondolok. Milyen antidepresszáns vált be nektek hasonló tünetekre?

Figyelt kérdés
Régen szedtem Cymbaltát, az segített, de abbahagytam mert nagyon sok mellékhatása volt. Valami olyat szeretnék, aminek nincsenek túl nagy mellékhatásai, ami zavarhat.
2011. jan. 9. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Most depressziós vagy, vagy pedig szorongasz? A kettő nem ugyanaz. Időnként vannak persze kevert formái.

Egyébként mindennemű gyógyszeres kezelést a pszichiáter szakorvos irányít és felügyel. Nem gondolod, hogy itt az internetes portálon bárki felelősséggel fog neked gyógyszert javasolni, mikor azt sem tudja ki vagy, mi vagy, mi a konkrét problémád, mik az előzményei stb. Komolyan nem is értem a kérdést, ne haragudj!


Arról nem is beszélve, hogy az alapján, amit leírtál nem lesz elég a gyógyszeres kezelés, hanem pszichoterápia is kell.

2011. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem vártam senkitől, hogy felelőséggel javasoljon nekem gyógyszert..sajnálom, ha félreérthetően fogalmaztam, de a kérdés arra vonatkozik, hogy kinek mi vált be erre, akinek esetleg vannak/voltak hasonló problémái. Természetesen az orvosomra fogom bízni, hogy mit szedek, csak kíváncsi lettem volna mások tapasztalataira is.

A szorongás és a depresszió szinte mindig együtt járnak (szerintem), mert akinek hosszú távon szorongásai vannak, az elöbb-utóbb depressziós lesz.

Nem kell mindjárt felháborodni egy ilyen kérdésen szerintem..

2011. jan. 9. 20:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden antidepresszánsnak hasonlóak a mellékhatásai: elhízás és/vagy potencia zavar.

Emellett az orvos egyénre szabottan szokta felírni, miután feltérképezte a problémát. A szorongás és a depi nem jár mindig együtt, a biokémiája is más.


A pszichoterápiát mindenképpen érdemes megfontolni, enélkül nem lesz teljes a javulás. Azért is estél vissza.

2011. jan. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémáim vannak, Velaxint szedek. Nagyon jó, mellékhatás nélkül! 5-6 éve szedem, azóta sokkal jobban vagyok!

Nekem is sokadszorra sikerült csak eltalálni, sokfélét felírt a doki,mire megtaláltam a legjobbat!

Próbálkozz, nem szabad visszariadni!!! Ritka, hogy egy gyógyszer teljesen tökéletes, mellékhatás nélkül!

Kitartás, ne add fel!

2011. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem is ez van,plusz pánikbetegség.én cipralexet szedek,és nagyon jó.sokára találták el,de a hízást leszámítva mindenre jól hat.25 kilót híztam 1 év alatt,mióta szedem.de szerintem mindnek van ilyen mellékhatása,de nem törvényszerű hogy hízni szoktak,csak aki amúgy is hajlamos rá.de az idegeknek jót tett,meg a közérzetemnek.
2011. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet sokat szivsz :) vagy tulzott önbizalom hiány!
2011. jan. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
te lökött utolsó!te tudatlan!amíg nem tudod milyen rossz egy embernek ha beteg,addig a hülyeségeidet tartsd meg magadnak!magadból indulsz ki?már az agyadra ment a sok szívás:?kívánom neked hogy te is éld át azt a sok borzalmat amit egy depressziós,vagy pánikbeteg átél!az ilyen embereknek kellene betegnek lenni mint te vagy!
2011. jan. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!