Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne pszichológushoz...

Érdemes lenne pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés

A férjem gyerekkorában évekig gokartozott, kétszer indult országos bajnokságon, először ötödik, aztán harmadik lett. Mindkettő őriási eredmény egy egész országnyi mezőnyben, mégis kudarcként élte meg, olyannyira, hogy még a harmadik helyért járó kupát sem vette át, és a dobogóra sem állt fel. Az összes fotóját kidobta ami gokártra emlékezteti, így egyetlen kézzel fogható emléke sincs róla. (Szerencsére a szüleinek megvannak) A harmadik helyezés után soha többé nem ült gokártba és elkezdett motorozni, majd néhány év múlva indult valami hazai suzuki kupában, ahol ismét ötödik helyet ért el, és depresszióba esett. Lassan kiheverte ,majd végleg felhagyott minden sporttal és 3évig a munkában kereste a sikert. Sokmindent kipróbált, de az utóbbi egy évben megállapodott a kamionsofőrségnél. Nagyon jól keres, de alig van itthon, mert Európát járja és csak 2hetente jön haza. Nemrég érkezett egy új munkatársa a céghez, aki nagyon sokat dolgozik, neki van a legnagyobb fizetése és most vele verseng. Nemrég kitalálta, hogy méghosszabb fuvarokat vállal és csak havonta jön haza, csak azért, hogy ő legyen a legjobb melós a cégnél.

Én szörnyen unom ezt, már amiatt is sokat veszekedtünk, hogy kéthetente jön haza, mostmeg már havonta akar. Ez így nem házasság, mégcsak nem is párkapcsolat és egyedül érzem magam. Szeretem a férjem, de nekem ez már elfogadhatatlan, hogy mindig a versengés a szent, én pedig sokadrangú vagyok. Úgy érzem,hogy ennek soha nem lesz vége , mert ezután jön valami újabb hóbort és arra áldozza minden idejét. Ha pedig nem ér el sikert akkor én csak arra vagyok jó, hogy újra felsegítsem a padlóról.



2022. máj. 27. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nem volt egy testvére, akit úgy érezte nála jobban szeretnek?

Tényleg kényszeresnek tűnik, amit csinál.

A siker persze mindenkinek jót tesz, tán a férfiaknak kicsit jobban szüksége van rá, de ez inkább valami gyerekkori sérelem irracionális foltozgatásának tűnik.

2022. máj. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy húga van és jó kapcsolatban vannak. Szerintem nem érezhette,hogy jobban szerették nála a szülők. Szerintem kiegyensúlyozott családban nőtt fel, a szülei rengeteg pénzt és időt áldoztak a gyerekkori hóbortjara. Több millióba kerül az ilyesmi, évekig edzésekre járni, utazni a versenyekre, gokártot venni, szervizelni, benzin stb...
2022. máj. 27. 14:59
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Menjen el egy pszichológushoz. Ő megmagyarázza neki szakszerűen, hogy veszíteni is tudni kell, viszont egy 3. vagy 5. hely is dicséretes egy nagyobb mezőnyben.
2022. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az egyik legrosszabb dolgot még nem is említettem. A másik sofőr trükközik a pihenőidővel, mert a sofőröknek be kell tartani valami vezetési időt, és így tud sok órát vezetni, ezáltal előnybe kerülni. A párom eddig nem csinált ilyet, betartotta a törvényt, de most emiatt ő is azt csinálja. Néha napi 18órát is vezet, de egy spanyol útnál volt, hogy 30órát is vezetett alvás nélkül. Ez szigorúan törvényellenes, és ha elkapják külföldön több 10ezer euró is lehet a bírság. Arról nem is beszélve, hogy már önmagában is mennyire veszélyes egy 40tonnás szerelvényt fáradtan vezetni.
2022. máj. 27. 15:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hazárdírozik és önmagán kívül más - ártatlan - embereket gyalogost, autóst... nagyon veszélyeztet. Beszéld le róla!
2022. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az szép lesz, ha meghalnak majd miatta emberek. Azt imádni fogja, az tényleg dobogós hülyeség lesz!
2022. máj. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Olyan mint sportolóknál a dopping/szteroid. Persze szabálytalan, de amíg nem bukik le vele addig igazságtalan előnnyel indul a többi sportolóval szemben. Azok meg hiába is akarnának tisztán versenyezni, nincs esélyük a cuccos ellenfelek ellen. Nincs hát mit tenni, ha nyerni akarnak akkor az is hozzányúl ezekhez a szerekhez aki előtte elítélte.

Szerintem egy megoldás van: zéró tolerancia! Akit egyszer is rajtakapnak azt kitiltani minden profi versenyről, és az eddigi eredményeket is végérvényesen sztornózni.

Ugyanez vonatkozik a tahográfra is, bár soknak tűnhet a pár ezer eurós bírság, az még kevés. Komolyabb megtorlás kell, például örökre bevonni a C jogsit, esetleg letöltendőt is kilátásba helyeznék.

2022. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: az a baj, hogy ezt önmagától nem látja be...

Túlhajtja magát, nem tudom kivel versenyez, de ez a "a legeslegjobbnak kell lennem", "nem érem be akármivel" típusú mentalitás semmi jóra nem vezet. Nem tudom honnan jön és mi az oka...

Attól tartok önmagától nem látja be hogy ez borzalmas amit magával tesz...

Ha hazajön és tudsz beszélni vele négyszemközt, valahogy hatni kellene rá, a pszichológus ki tudná deríteni miből gyökerezik ez a "könyörtelen versenyszellem" nála...

2022. máj. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mozgás öröme könyvben van szó, hogy a sport mennyire függőséggé válhat, az persze sokkal jobb, mint a kokain pl. Viszont ez, ami nála van, ez veszélyes. A Nyírő Gyula kórházban van Addiktológia, én is oda járok, szuper terápiát kapok!
2022. máj. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: ha lelkileg ezt nem oldja meg, az életben mindig, örökösen meg fogja találni azt, "akivel versenyezhet" és sose tud megnyugodni...

Lelkileg mi az oka ennek, nem tudom...

2022. máj. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!