Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gáz, ha nem tudok felidézni...

Gáz, ha nem tudok felidézni egy emléket?

Figyelt kérdés

Egy olyan emlék, ami tudom, hogy trauma nekem.

Tudatosan blokkolja az agyam, ha rágondolok, vagy nem emlékszem a dologra vagy sírógörcsöm és heves szívverésem lesz és “kilök” az emlékből.

De mikor full random visszajönnek az emlékeim, akkor élesek, minden érzelmem visszajön, a szagok, érzések, mit éltem akkor át minden.

A rémálmaimban is visszajön de akkor sem éles.



2022. máj. 27. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz.
2022. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1, A rémálmaimban miért nem éles amúgy? A összes másik rémálmom éles de ez nem.
2022. máj. 27. 16:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne gáz?

Pont így működöm én is, leszámítva, hogy leginkább nem emlékszem az álmaimra sem, és tán mindenki más is hasonlóan funkciónál.

Rémálmaidban amúgy vszeg azért nem éles neked, mert így is megterheli a lelked álomként, nem csak nincs rászükség, hogy éles legyen, mert abba talán ne adj Isten, még bele is roppannál, ha így is emlékszel rá és rémálomként titulálod, emiatt talán nem is mutatna az agyad neked élesebb képet álmodban, egészséges önvédelmi mechanizmusként.


Amúgy jó, hogy álmodsz róla, mert az álom a feldolgozás folyamata. Az, hogy még mindig rémálomként jelenik meg, azaz rettegéssel kísért mind álmodban, mind ébren, ez azt jelenti, hogy talán érdemes lehet neked pszichológus vagy pszichiáter segítségét kérned a trauma feldolgozásához, netán más, alternatív traumakezelő módszerekkel próbálkozni.


Egy elmélet szerint azért alszunk, hogy feldolgozzuk ébren töltött életünk feszültségeit. Ha rémálommaid vannak, akkor valószínűleg egyedül nem boldogulsz vele és feltételezem, hogy alvásod sem pihentető, nem frissülsz fel tőle, amitől csak újabb rémálmaid lesznek.


Igyál sok folyadékot, napi 2-3 litert legalább, ne alkoholt, ne teát, ne kávét, tartózkodj a cukor és glutén fogyasztásától is, lélegezz mindig mélyeket, ismerd meg a tudatos meditációt és gyakorld naponta rendszeresen, mozogj, sportolj, gyűjts napfényt, egyél sok friss zöldséget és gyümölcsöt, már csak mindezek is jelentősen segíthetnek.

2022. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!