Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ha szakítás után a...

Normális ha szakítás után a pszichiátriára küldtek?

Figyelt kérdés

3 hónapja dobott ki a barátnőm, első nagy szerelem.

Vártam, hogy jobban legyek de nem lettem, már nem élvezek semmit, nem beszélek a barátaimmal, a munkámat alig tudom ellátni mert nem tudok figyelni. Nincs étvágyam, sokat fogytam, nem tudok aludni az éhségtől de ha enni kezdek gombóc lesz a torkomban. Gyakran legszívesebben meghalnék


Végül a családom javaslatára elmentem egy pszichológushoz, aki azt mondta nem kezel ha nem fordulok pszichiáterhez is...ő meg antidepresszánst írt fel.


Korábban semmi mentális gondom nem volt, kicsit soknak érzem, hogy azonnal gyógyszer... ez normális?

25/F


2022. máj. 27. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
A tüneteid riasztóak. Úgy tűnik, a pszichológus szerint is, azért küldött orvoshoz. Hogy mennyire kell vagy nem kell gyógyszer, nyilván nem tudom megítélni.
2022. máj. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Igen, normális.
2022. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

Ha tüdögyulladással kórházba kerülsz, akkor is túlzásnak érzed, hoyg azonnal adnak gyógyszert????

A tüneteid kb ilyen szintüek, csak nem testi probléma. A gyógyszer (feltehetöen, mert nem én vagyok az orvosod, ezért nem tudom a konkrét helyzetet) igenis szükséges ahhoz, hoyg valamennyire stabilizálódj és értelme legyen bármiféle kezelésnek vagy terápiának.

2022. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező: jót akarnak mindketten. Hallgass rájuk.
2022. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg első nagy szereelmi csalódás után normális. Llehet kell mmég egy-két hónap, mire magadtól rendbe jössz, de a mai világgban már eggy gyászt is úgy kezelnek, hogy legyél túl rajta x időn belül, de jó gyorsan, minél hamarabb. Holott a veszteségek feldolgozása mmindenkinél egyéni időbe tellik.
2022. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ötössel értek egyet. Emberek vagyunk, nem érzéketlen kődarabok. Nem lehet minden történést úgy kezelni, hogy elmentem a boltba aztán visszajöttem.
2022. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!