Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék hogy jobb legyen?

Mit tehetnék hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Miért esek ilyen könnyen depresszióba?

Mindig próbálok pozitívan hozzaalni a dolgokhoz. De sajnos soha nem megy igazán.

Szép vagyok jó alakom van.

Talán a szociális életemmel lehet a probléma, iskolai barátaim vannak de őket nem merem annyira közel engedni magamhoz és szerintem nem is kéne.

De ennek ellenére nagyon magányosnak érzem magam. Minden nap bemegyek az iskolába ahol legszívesebben a falba verném a fejem aztán végig szenvedem az órákat és hazajovok.

Semmi nagyon traumatizáló dolgon nem estem át,de többször is kihasználtak (fiúk)

Nem is tudom hogy írjam le de bárhogy próbálom jól érezni magam egyszerűen képtelen vagyok. Ithhon sírok, elalvás előtt sírok.

Jelenleg nem vagyok depressziós és próbálok küzdeni elenne de nagyon közel vagyok hozzá.

Már nagyon sokszor voltam mentálisan beteg.

Támogató családom van de boldogtalan vagyok.

Most szerintem azért vagyok rossz hangulatú mert nemrég mentünk szét életem első szerelmével. Habár talán nem is volt ez szerelem de miatta boldog voltam, egy ideig.

Nem tudom mit csináljak.

Bármi ötlet?



2022. ápr. 22. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszkor okozza az életérzést, bár lehet depresszió is ezen felül.

Pár jó könyvet ajánlanék:


Elizabeth Wurtzel: Prozac ország (egy fiatal depressziós lány/nő önélet írása)

Vekerdy Tamás: Honnan hová?

M. Scott Peck: A járatlan út

2022. ápr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
sziaa!elöször is nagyon sajnálom,hogy szakitottak a barátoddal,és gondolom nagyon szeretted őt és még talán most is..hidd el tudom milyen és azt is tudom,hogy az olyasmi hogy találsz jobbat meg az ilyenek nem segítenek semmit sem,mert csak rosszabb de nem is azért jöttem hogy ezeket irjam.Olvastam hogy nem vagy valami jól,és hogy sokat sírsz..nos lehet ezek nem segítenek de remélem hogy valamit igen…nem tudom,hogy ki lehet de egy nagyon erős csaj lakozik benned ezt ne feledd!!Mert még azok ellenére is itt vagy velünk és itt beszélgetünk ugymond,én azt tudom tanácsolni,hogy SOHA NE ADD FEL,mert te is egy értékes ember vagy mindenkinek,főleg a szüleidnek.Azt tudom mondani,hogy keress egy olyan személyt legyen fiú vagy lány,hogy tudj megbízni benne maximálisan és tudj elmondani neki mindent,egy amolyan legjobb barátod/barátnőt..tudom nehéz nyitni mások felé de ez a első lépés,és mindig az első lépés a legnehezebb!Na de fel a fejjel és azt mondom neked,hogy olvass sokat,könyveket inkább ha lehet azok elfelejtetetik,hogy milyen a valóság egy pár órára,de miután többet olvastál akkor másképp fogod kicsit látni az életet,menj el sétálni egyedül valamerre,ted be a fülesed és úgy,ne foglalkozz senkivel,ha lehet akkor mezőn vagy ne a városba sétálj,menj el olyan helyre amit csak te tudsz hogy van(ha van ilyen),kezdj el valamilyen sportot(pl.reggel/esti futás,edzés othon,stb)egyél minél többet,hidd el segít,egyél csokit mert az boldogít,tanulj meg valami új dolgot,pl ha szertsz rajzolni akkor azt,vagy énekelni,táncolni,zenélni,írni,fényképezni vagy hasonló dolgokat,esteleg kicsit segíts be a szüleidnek othon ha úgy van,járj el egyet nagymamájékni,ha van házi állatod akkor menj ki vele egyet,ha kutyád van sétáltasd meg,vidd el a parkba,játsz vele,a cicád van akkor othon játsz vele,simogasd,törődj vele..hisz néha ők a legjobb barátaink!!Ha suliba mensz,tudom unalmas meg minden de valahogy eltelik mindig,ha jobb ha rosszab nap is..ezt ne feledd,és meg ha nem is bízik anyira a barátaidban akkor az sem baj,nem is kell mindig,mindenkibe megbízni,de akkor ha nincs kedved velik lenni akkor vigyél egy könyvet es olvas vagy rajzolni szünetben,ahogy neked jobb.DE NE FELEDD:A TE ÉLETED,A TE DÖNTÉSED…AZT CSINÁLSZ AMIT TE AKARSZ ÉS NEM MÁS!LÉGY BOLDOG!ezeket tudom tanácsolni,és figyelj…tudom nehéz de ha valamit el akarunk érni akkor tenni kell érte,és hidd el nekem vagy így vagy úgy túl leszel ezen iss!!🫂
2022. ápr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kezdj el sportolni! :)

Jó, k*rva nehéz rá venni magad, de ha le fárasztod a tested, azzal az egészségednek is jót teszel meg a lelkének is

2022. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sportolok.
2022. ápr. 23. 18:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor nem tudom.

Mi most szakítottunk (volt) barátnőmmel.

Szóval kicsit átérzem, hogy mi zajlik benned.

Tiszta hullámvölgy, néha még testileg is érzem ezt a fájdalmat/hiányt .

Beszélj valakivel, akár nekem is irhatsz PM.-ben.

2022. ápr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 vetró gergő válasza:

Sziaa!

Figyu, a sírás, az egy nagyon jó dolog! Sírd ki magad és tombold ki magad, ha úgy érzed szükséged van rá! Semmiképp ne próbáld meg visszafojtani.

Találj magadnak valamit, amiben hihetsz, mert az szerintem nagyon fontos, hogy ezáltal legyen egy mentális kapaszkodód. A mi korunkban nagyon sok változáson megyünk keresztül, mentális értelemben is! Szóval Te is meg fogsz egyszer változni, hidd el! Én is most megyek át egy ilyen változáson, amit soha nem hittem volna, szóval tuti 😊

Vannak az ember életében boldogabb és szomorúbb periódusok is. Csak sodródj az élettel, és ne ragadj benne a szomorúbban, mert egy kis idő, és eljön a boldogabb!

A suliban pedig keress társaságot. Hidd el, mindig van ember, aki nagyon szeret, csak meg kell találni. Ismerkedj új emberekkel, mert mindenkitől nagyon sokat tanulhatsz, és én hiszem azt, hogy a negatív dolgok is azért jönnek az életünkbe, hogy tanulhassunk belőle. És tudom jól, hogy az ismerkedés nem így meg, csettintésre, mert én most változtam meg így, 17 év után, hogy rájöttem, szükségem van erre.

Szóval kitartást, és hidd, nem soká boldog leszel! Ha pedig szükséged van beszélgetőpartnerre, írj rám privátban, szívesen meghallgatlak, és szóval tartalak.

2022. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!