Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez OCD kényszeres gondolat lehet?

Ez OCD kényszeres gondolat lehet?

Figyelt kérdés

Légyszi csak olyan válaszoljon aki ismert OCD témában, köszönöm!


Egy ideje folyton ismétlődik a fejemben, hogy gyűlölöm a hajmosást. Mióta korpás betegségem van azóta még inkább mert sose találtam jó sampont ami kíméli illetve hajmosás után mindig szenvedés beállítani pedig tök egyszerű egyenes forma frufrus. Annyira idegbe jöttem emiatt, hogy néha már akartam ártani neki, téptem, fésűvel megütöttem de itt inkább véletlen volt többször.

Viszont mostanában mintha kezdeni ez feloldódni, találtam olyan sampont ami még ha nem is a korpára hat de hajmosás után tökéletesen kezelhető és nem száll amit még utáltam, meg korpát is megtanultam kezelni hogy nem kaparom és nem látszik annyira.

ÉS kaptam új hajszárítót is és azzal még kellemesebb. Nagyon azt érzem, hogy ez olyan tolakodó gondolat vagy hogy nevezik ezt OCD nyelven, mert folyamatosan ismétlődött, idegbe jöttem miatta, nem volt sosem tökéletes. Agresszív lettem tőle. Ezt szerintetek annak lehet mondani?


Még talán az is ilyen volt, hogy utálom a piros színt, mostanában már nem olyan agresszívan de egy időben ahogy a hajmosásnál is folyamatosan előjött mint gondolat hogy én utálom (ilyen erősen hogy nem csak nem szeretem, utálom) a piros színt ezért kényelmetlen bármi pirosat hordanom pl.vöröses hátizsák amit szeretek de a szín miatt utálom, és a kedvenc kardigánom is piros de emiatt már kételkedem, hogy hordjam e mert zavaros ha utálom is a színt de hordom pedig van sok más de ez a kedvenc...és sokszor előjött mint gondolat.


-Megjegyzem hogy némelyik ocd kényszer rituálém illetve gondolatom idővel eltűnik de felváltja más, ez lehetséges? Teljesen nem tűnnek el csak úgy érzem, hogy egyes kényszerek eltűnnek de mások jönnek helyére.

PL.eltűnt a faltapogatás ami évekkel ezelőtt volt, az összes falat meg kellett tapogatnom még a plafont is de azt csak imitáltam mivel nem értem el.. de mára már csak a 2 szekrényem oldalát kell, falakra nem érzek késztetést..



2022. jún. 1. 15:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
csak ezt a 2 dolgot nem tudtam hova tenni
2022. jún. 1. 15:38
 12/14 anonim ***** válasza:
Okés.
2022. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Off, de ha minden nap mosod,csak korpásabb lesz.
2022. jún. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
13.De nem írta hogy minden nap mossa, csak hogy sikerült sűrűbben mosni mint halogatni...hol láttad hogy írta?
2022. jún. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!