Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden semmisegert önnvádaskod...

Minden semmisegert önnvádaskodom és mindenért izgulok, mert nagyon magamra veszek mindent. Az önvádtól hogyan tudnek megszabadulni hatékonyan?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban sokszor kikacagtak hogy hogyan fogalmazok , mindig lenéztek az osztalyban mert szegeny voltam.

Most mindenem megvan de párszor talalkoztam a munkahelyemen is azzal hogy a beszédemért furán néztek vagy nem vettek fel mert nem jol beszelek.


Most az a baj ha teszek vmit akkor mindig feljön hogy hulye meg ilyenek mert félek hogy lenéznek.


Kulsoleg azt gondoljak rolam milyen magabiztos vagyok , mert ugy probalok viselkedni, de az önvad folyamatosan feljon bennem, mert részben perfekcionista vagyok es szeretnék mindent nagyon jol csinalni de utolag latom mindig jobban.



#Önnvád
2022. jún. 1. 17:40
 1/2 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Teljesen átérzem, amit írsz, hiszen sajnos én is küzdök a perfektcionizmus leküzdésével.

Szerintem első és legfontosabb dolog,hogy megértsd senki sem hibátlan, illetve neked is jogod van hibázni!

Viszont mégha hibáznál is, mindent helyre lehet hozni, az önvád csak a saját lelked fogja megmérgezni. Ha meg még nem is hibáztál, csak mások akarnak valamit rád “varrni”, akkor ők csak le akarnak húzni téged, és rossz érzéseket akarnak benned kelteni.

Javaslom,hogy keress , olyan embereket,akik tényleg támogatóak, illetve akik a saját hibáikat, nem hárítják át másra, akik mellett nem érzed magad komplexusosan.

De a legeslegfontosabb, hogy próbálj meg saját magaddal sokkal jobban lenni, illetve tisztelni, értékelni önmagadat!Ez egy hosszú tanulási folyamat lesz, de szerintem mindenképpen megéri,hogy később egészségesebb önképed legyen! :)

Remélem egy kicsit tudtam segíteni!😊

2022. jún. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen , sokat segitettel🧸😇 jó gondolatokkal..


Ha vmi még eszetekbe jut ezzel kapcsolatban írjatok

2022. jún. 7. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!