Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet megszabadulni egy...

Hogy lehet megszabadulni egy jellemvonásodtól?

Figyelt kérdés

Versengek. valamiért szeretnék kitűnni valamivel. Ez alapjában nem jön elő, de mikor találkozok valakivel, vagy megismerek valakit, rögtön előjön belőlem a versengő, hogy ha ő ilyen meg olyan jól csinálja, meg min. egy dologban azért kitűnik, akkor nekem is valamivel ki kell.

És ettől a részemtől undorodok, mert egyrészt magamnak meg másnak is csak a gondot okozom vele. Ha jobb vagyok mint mások, akkor a körülöttem lévőket nyomom le, és ugyanazt a kisebbrendűséget okozom bennük, amit amúgy kompenzálni akartam. Másrészt meg ebből eredt az életem során meghozott rossz döntéseimből majdnem az összes, hogy amit csináltam, azt csak azért, hogy kitűnjek, és ugye mivel ez volt a lényeg jól rá is stresszeltem, szétcsesztem az idegeimet az évek során, kiégtem stb.

Viszont máshonnan meg nincs motivációm. Saját magamtól, kb. semmire nem lenne motivációm, csak akkor ha "valakinek meg kell mutatni". Annyira gusztustalannak tartom magam, nem szeretném ezt a magatartást. Hogy lehet ebből szabadulni?


2021. nov. 30. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a normális, ha szeretnél kitűnni valamivel. Szerintem mindem ember erre vágyik, csak valakinek sikerül kiemelkedően teljesíteni, valakinek meg nem és ezek az emberek szoktak piszok irígyek lenni. Úgyhogy emiatt ne érezd szarul magad, sőt legyél büszke, hogy sok mindent elérsz, van elég akaratod, elszántságod.
2021. nov. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De saját magamat pusztítom ezzel. Csak stresszt okoz, meg kiégést, és társait.
2021. nov. 30. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Mit akarsz kompenzálni a kítűnéssel? Azt a hiányt kell máshogy kitölteni, ami miatt azt érzed kompenzálnod kell.
2021. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!