Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Buta beteges gondolatoktól...

Buta beteges gondolatoktól hogy tudok megszabadulni?

Figyelt kérdés
Sokszor vannak buta gondolataim,nem vészesek de tönkreteszik az életem(pl emberekről gondolok dolgokat nem bízom olyankor senkiben mindenkit bolondnak látok a páromat is, és azt képzelem belelátok a gondolataiba) viszont jó jel hogy közben is tudom hogy ez nem így van de akkor is idegesítenek ezek., Ciklikusan jönnek tehát 3-4 napig megvannak aztán minden visszaáll.De amikor "normális" állapotom van akkor is tudom hogy valami baj van és félek tőle. Pszichiáter nélkül ki lehet ebből jönni? Mert attól csak rosszabb lett.Nem is tudta milyen betegség ez Van olyan módszer amivel ki lehet ebből jönni?Pszichológusra nincs pénzem

2022. jan. 11. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Vannak TB-támogatott pszichológusok is:

[link]

2022. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Skizofrénia gyanús. Minél előbb lásson PSZICHIÁTER!
2022. jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Menj el pszichiátriai rendelőbe (tb támogatja, nem kell beutaló), és mondd el a pszichiáternek a panaszaidat. Ő eldönti, hogy milyen kezelés szükséges.
2022. jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Írja, hogy volt már pszichiáternél aki nem tudta diagnosztizálni.
2022. jan. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Azért ezt szívesen elolvasnám, hogy hányszor volt, és konkrétan mi lett attól rosszabb....


Ha nem volt jó a szakorvos, akkor keresni kell másikat.

2022. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha úgy érzed, "tönkreteszik az életed" ezek a gondolatok, akkor nagyon is súlyos a helyzet! Mindenképp menj a körzeti rendelőbe, biztos van pszichológus is. Másik pszichiáter nincs ott, csak akinél előzőleg voltál?
2022. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Az az igazság, hogy ezeknek az lenne a normális menete, hogy egy pszichológussal beszélgetsz (nemcsak egyszer), és majd ő ajánlja, hogy érdemes-e pszichiáternél egyáltalán utánanézni, hogy ehhez gyógyszer kell vagy sem. Mert lehet biológiai oka az ilyen zavarnak, de van, hogy egy megfelelően vezetett kognitív viselkedésterápia segít neked ezeket észrevenni és megfelelő gondolatokkal helyettesíteni.

Mondanék könyveket, de azoktól mindenki azonnali eredményt vár meg úgysem olvassa végig, szakemberrel hatékonyabb.

2022. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen 5-ös, ebben igazad van, de reméltem, hogy egy teljes kezelés történt ahol az orvos bocsátotta el így a pácienst, nem pedig 2-3 ülés után a páciens nem ment többet, amit idővel úgy tálal, hogy voltam pszichiáternél, de nem tudta mi a bajom.

Kérdező, én ezzel én pszichiáterhez mennék, ha az elsőhöz nem akarsz akkor egy másikhoz. Van olyan aki pszichoterapeuta is, de az most nálad nem hiszem, hogy számítana. De az első dokihoz is visszamehetsz, nem fog haragudni! Mondd meg, hogy úgy érezted jobban vagy, de most megint szükséged van a segítségére. Ennyi.

2022. jan. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elnézést nem én pontoztam le a válaszokat :( Voltam pszicjiáternél kb 15 éve van meg ez nekem pánikbetegséggel kezdődött, amit szintén nem tudtak kezelni magamtól másztam ki belőle Sajnos bármilyen gyógyszert írnak fel iszonyat szarul vagyok tőlük és nem csak egy darabig volt az életemben 10 év amikor szedtem rendesen a gyógyszereket de egy zombi voltam. Most "csak" ezek a gondolatok maradtak meg a pszicjóhiáter szerint nem skizofrénia. Úgy fogalmazott hogy a pánikbetegségből alakult ki valamiféle zavar.Jó de nem hiszem el hogy nem lehetne megszüntetni
2022. jan. 11. 14:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha az egyik orvos nem találja meg a diagnózist -vagy legalább a kezelést, akkor mész a másikhoz, ez bármilyen gyomorbajnál, ízületi nyavajáknál, fogbetegségnél így van. Nagyon jó hasonlat, a macskám egy alapgyógyszerét kerestem vidéki rendelőkben, mert hiánycikk lett. Kettő vagy három helyen betűznöm kellett, mert még soha nem hallottak róla(!!!). Itt Pesten meg minden rendelőben vágták mi az. Tehát, ha képzettebb dokival próbálkozol lehet meglesz a megoldás, és lehet akár banális a panaszod. Próbáld meg a Nyírőben, most az van az OPNI "helyett", ott pszichológus is dolgozik. Kérj segítséget, mi lenne a módja, hogy ott foglalkozzon veled valaki, ambulánsan természetesen.
2022. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!