Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell a jó emberek egy...

Miért kell a jó emberek egy jelentős részének terápiára járnia traumák következtében, még a rossz emberek jól megvannak?

Figyelt kérdés
2022. jún. 2. 06:58
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

9


Szerintem egy jó ember könnyen különbséget tud tenni jó és rossz között. A rossz ember azt mondja, hogy minden rosszban van valami jó. Tehát tegyük fel megölünk egy embert, az az ő és családja szempontjából rossz, de a környezet szempontjából jó mivel túl vagyunk népesedve. Tehát a rossz ember mindent megmagyaráz magának, hogy a lelkiismerete rendben legyen.


Ellenben egy jó ember számára tiszta, hogy ha másnak érzelmi, test, anyagi, presztízsbeli, hírnévbeli stb károkat okoz az egyenes elítélendő. A rossz ember ezeket nem feltétlenül tartja rossznak hiszen ezekből ő profitálhat, tehát az ő szemszögéből jó, tehát a rosszban is meglátja a jót.

2022. jún. 2. 12:40
 12/27 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Szerintem meg akiket most jó embereknek hívsz, azok inkább letakart szemmel járnak.


Maradjunk a te példádnál. Tehát bejön hozzám én családomhoz egy általad rossznak hívott ember, aki teljesen mindegy miért épp az életükre jelent fenyegetést. Én aljas módon, az érzelmeit figyelembe nem véve kicsinálom az emberünket. Akkor a te megállapításod szerint én is rossz ember vagyok…pedig csak a családomat védtem.


Mondjuk, hogy te jó ember vagy, adsz a kéregetőnek pénzt amikor kér, ő elmegy bebaszni, bedrogozni a pénzből majd rátámad késsel a fiatalokra ok nélkül, no, nem ok nélkül, csak szellemi problémái felerősítve jöttek elő a drogtól, a te pénzed által, akkor most te jó ember vagy, vagy rossz? És a szerencsétlen kéregtő? Ő neki csak mentális problémája van, igazából nem tehet a cselekedeteiről és amúgy is kábítószer hatása alatt állt.


Ez csak két példa így hirtelen, de sokkal ütősebbek is eszembe jutottak, miközben írtam, csak hát menni kell dolgozni…


És egyiket sem érzem a fenti kettőből fantazmagóriának.

2022. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

"Maradjunk a te példádnál. Tehát bejön hozzám én családomhoz egy általad rossznak hívott ember, aki teljesen mindegy miért épp az életükre jelent fenyegetést. Én aljas módon, az érzelmeit figyelembe nem véve kicsinálom az emberünket. Akkor a te megállapításod szerint én is rossz ember vagyok…pedig csak a családomat védtem."


Maradjunk annyiban, hogy az önvédelemhez még a jó embereknek is joguk van. Ki nem provokált támadás, bántás stb az más történet.


"Mondjuk, hogy te jó ember vagy, adsz a kéregetőnek pénzt amikor kér, ő elmegy bebaszni, bedrogozni a pénzből majd rátámad késsel a fiatalokra ok nélkül, no, nem ok nélkül, csak szellemi problémái felerősítve jöttek elő a drogtól, a te pénzed által, akkor most te jó ember vagy, vagy rossz? És a szerencsétlen kéregtő? Ő neki csak mentális problémája van, igazából nem tehet a cselekedeteiről és amúgy is kábítószer hatása alatt állt."


Egyszerű. Te jót cselekdtél mert jó szándékkal adtál. Aztán, hogy ő mit tett az nem a te felelősséged. Ha ő is jó lett volna akkor nem követte volna el azt amit.

2022. jún. 2. 13:05
 14/27 anonim ***** válasza:
Lehet itt filozofálgatni, hogy mi számít jónak és mi nem, de vannak olyan emberek, akik azon élvezkednek, hogy másnak árthatnak. Nagyon jól tudom, mert egy ilyen miatt rúgtak ki az előző munkahelyemről... És érdekes módon nem én voltam az egyetlen, nem is az első, és valószínűleg nem is az utolsó. Igen, neki is „hányattatott sorsa” volt (2 gyereke van 3 apától és társai), de ő a szarkavarásban találja meg a lelki békét, meg abban, hogy másokat tönkre tehet. Szóval ő joggal mondható egy gerinctelen patkánynak, akármennyire nem fekete és fehér a történet.
2022. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

#14

Nyilván van ilyen is, de ez egy elég extrém példa. Az emberek nagy része ettől még nem ennyire végletes, nem húzható rájuk hogy egyértelműen jó vagy rossz valaki. Pláne hogy a jó és rossz fogalma sok esetben nem csak hogy relatív, de szubjektív is.

2022. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Kólauborkával ***** válasza:

Egyébként szerintem nem véletlen nincs olyan definíció, hogy jó ember. A “jó” mint fogalom azt jelenti, hogy hasznos. Tehát leegyszerűsítve a dolgot


Jó ember = hasznos ember.


Innentől kezdve egy agresszív, domináns másokat eltaposó ember is lehet jó, mert olyan tevékenységet végez ami hasznos mások számára.


Ezzel nem azt állítom, hogy minden büdös tapló (amilyen emberből szerintem igen kevés van) jó ember, csak igyekszem rávilágítani, hogy a kérdésed nem olyan egyszerűen eldönthető, mint gondolod.

2022. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

A jónak és hasznos már szótárban is teljesen eltérő meghatározása van.


Van hasznos rossz, szerintem erre utalsz.

2022. jún. 2. 14:31
 18/27 Kólauborkával ***** válasza:
2022. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

“Aki magabiztos az rossz? Aki meg szerény az jó?“


Az esetek többségében ez áll fenn.


A magabiztosság (hacsak nem valami tevékenység során nyilvánul meg amiben jártas) hanem mint általános személyiségvonás az az esetek többségében túlzás, valamilyen szinten magamutogatás és feltűnési mánia. Meg mások fölé helyezkedés és fontoskodás.

2022. jún. 2. 15:54
 20/27 Kólauborkával ***** válasza:

Én irigyellek, hogy ennyire fekete-fehéren látod a világot, nem tudom, hogy igazam van-e, de szerintem a világ nem ilyen leegyszerűsített formában működik, különben a problémák sokkal egyszerűbben kezelhetőek lennének.


Az általam értelmesnek gondold emberek nyitottak és még a saját tudásukról sem állítják ekkora bizonyossággal, hogy biztosan igaz, mint a te leegyszerűsítésed az emberekről. Én mindig ragaszkodni fogok ahhoz, hogy ilyen egyszerű értelemben nincs jó és rossz, mindent a környezete válogatja.


Csak egy utolsó fikció:

Amennyiben találkozunk értelmes földönkívüli fajokkal ÉS azok nem barátságosak én azért örülni fogok az agresszív, domináns embereknek, akik mennek a frontra védeni az emberiséget.

2022. jún. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!