Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell a jó emberek egy...

Miért kell a jó emberek egy jelentős részének terápiára járnia traumák következtében, még a rossz emberek jól megvannak?

Figyelt kérdés
2022. jún. 2. 06:58
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

20


Agresszív erőszakos faj nem jut arra a fejlettségi szintre, hogy csillagközi utazásra alkalmas legyen, ugyanis már azelőtt kiirtja önmagát.


Lásd az ember. A napjai meg vannak számlálva.

2022. jún. 2. 18:42
 22/27 A kérdező kommentje:

“Az általam értelmesnek gondold emberek nyitottak és még a saját tudásukról sem állítják ekkora bizonyossággal, hogy biztosan igaz, mint a te leegyszerűsítésed az emberekről.“


Egyébként az emberek egyszerűek és buták mint a föld. Miért lenne leegyszerűsítés? Megfigyeled őket, elemzed őket, kiismered őket. Ilyen egyszerű. Nem lehet te bonyolítod túl?

2022. jún. 2. 18:45
 23/27 anonim ***** válasza:

"Lásd az ember."

Azért az ember képes meglepetéseket okozni.

Nagyon sokat szelídült már, és még tovább is tud.

2022. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Kólauborkával ***** válasza:
Mondom, ilyen hasravágott kijelentéseket általam értelmesnek tartott ember nem mond, ráadásul úgy, hogy meg vagy győződve az igazadról (ettől még lehetsz az, csak a benyomásod elég elszomorító).
2022. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

24


Hát a kutatók is meg vannak győződve az igazukról, okos emberek. És gyakran kiderül, hogy nagyot tévedtek.


Így én is meg vagyok győződve arról, hogy megfejtettem az emberi természet kódját és már értem miként működik. Persze én is tévedhetek, de ez nem számít.

2022. jún. 2. 19:08
 26/27 A kérdező kommentje:

“Nagyon sokat szelídült már, és még tovább is tud.“


Hát ez épp nem napjainkra illő észrevétel :D


De volt egy romantikus korszak ja, úgy 50-60 év amikor viszonylag kevés invázió volt, talán 100 alatt.


Napjaink és a történelem engem igazol.

2022. jún. 2. 19:10
 27/27 Kólauborkával ***** válasza:

Észrevetted azt a kis poént az egészben, hogy az írásod alapján te az általad "rossznak" osztályozott embernek tűnsz?


Könnyen, félvállról ítélsz.

A kutatókhoz hasonlítod magad, akik akár éveket töltenek egy-egy szakterületen és akár több ezer oldal mérést és annak tanulmányozásást, dokumentálását tudják felmutatni ahhoz, hogy igazolják állításukat, és ahogy mondod még így is tévedhetnek, de te, aki fejben átgondolt mindent, nem mutat fel semmilyen adatot, csak azt, hogy "nézd meg őket, hát nem látod?".

Valamint téged igazolnak napjaink, de miért is?

"Nem számít, hogy tévedhetsz" - pedig ha valamilyen csoda fojtán a te állításaid alapján emberek millióiról döntenék el, hogy jó-e vagy rossz-e, az neked nem számít?


Szóval szerintem te egy rossz ember lehetsz és azért látod ilyen sötéten a világot, mert ezt kapod, mert így állsz az emberekhez.

2022. jún. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!