Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon a legtöbb ember miért...

Vajon a legtöbb ember miért lesz alkoholista?

Figyelt kérdés
Az apám is az volt, és keresném a válaszokat. Róla csak annyit mondanék, hogy nem volt agresszív soha, pedig sokszor nagyon lerészegedett. De se engem, se anyát nem bántotta, nem is kiabált, csak jól beb*szott mindig. Furának találom, hogy alkoholista lett, mert férfias külsejű ember volt erős jellemmel. Fiatalabb korában nem voltak alkohol gondjai, a hadseregben is elég magas rangú volt, nem volt idióta.

2022. jún. 2. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
11%

Nem lesz alkoholista a legtöbb ember.

Nem jó helyen élsz.

2022. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Rendesen fogyaszta, mindenki rászokik
2022. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Mert sajnos társadalmi jóváhagyása is van, mintegy státuszszimbólum az, hogy ki mennyit bír inni. Ezt csak azóta tudom, hogy nem Magyarországon élek, hanem egy olyan országban, ahol nem alkoholista majdnem mindenki és élénken emlékszem még a magyarországi életemnek azon pontjaira, amikor baráti köreimben felmerültek ezek a kérdések, hogy ki hányszor és mennyit iszik, mit és az a menő, aki minél nagyobbakat mond és minél többet kibír. És én egy jónevű budapesti gimnáziumba jártam és a kevés kivétel közé tartoztam, aki nem itta le magát minden egyes hétvégén.


Ezen kívül az alkoholmámorral járó irányítás- és tudatvesztés, részlegesen is, de pláne teljesen nagyon vonzó tud lenni annak, aki nem bírja elviselni a hétköznapi életének nehézségeit, szóval egyszerű függővé válni, hiszen nem érzi a fájdalmait, vagy mindenképp kevésbé, legyen az a fájdalom akár testi, akár lelki, akár is-is.

2022. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Így van beleivódott a kultúrába is, meg sokan szorongásra, vagy lelki problémákra kezdenek el inni, és egy idő után függők lesznek. Nekem nagymamám volt alkoholista, szorongott, depressziós volt, a férje bántalmazta, és elkezdett inni 40 évesen meghalt májrákban. De sok gyerekkori traumák miatt lesznek függők, vagy ezt a mintát látták, mindegy is hogy alkohol, vagy illegális drogok igazából egyre megy.
2022. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert gyengek… menekulnek a bajok, felelosseg elol. Az en apam is az volt. Azota is iszom a levet, pl a havi 60 ezer ft pszichologust.
2022. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát az enyém minden volt, csak gyenge nem mégis ivott. Max boldogtalan volt, és boldogságérzetet adott neki, a pia megzavarja az agyat. Vagy úgy érezte 50 évesen, hogy innen már csak lefelé van és lesz*rta. Mostanában én is iszom néha, pedig csak 28 vagyok. Le kéne állnom vele, de jól esik és csak sodródom az árral.
2022. jún. 14. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!