Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamoknal mit alkalmas...

Pánikrohamoknal mit alkalmas tenni?

Figyelt kérdés
Van par ismerosom akik panikbetegek, es szeretnek nekik segiteni amikor rohamot kapnak. Rossz vegignezni amikor nem kapnak levegot es rosszul vannak, ezert is gondoltam hogy tanacsot kérek.
2022. jún. 4. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Nekem egy ideig volt ilyen problémám. Akkor ezek segítettek:

- 100tól visszafele számolás idegen nyelven

- dalszövegek fejben elmondása

- ha papír/toll volt nálam, a dalszöveg, vagy egy levél vagy bármi leírása

- felállni és sétálni, mozgásban lenni


Az a közös ezekben, hogy lefoglalják, dolgoztatják az agyat, mert ilyenkor az kell.

2022. jún. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

Szappanbuborék fújása! Triplán jó:


1. Azért pánikol, aki épp pánikol, mert nem vesz rendesen levegőt, a buborékfújással meg visszatér a hosszú légzéshez, amely nyugalmat is hoz.


2. A színes buborékok a boldog, gondtalan gyerekkor emlékét ébresztik fel szinte mindenkiben


3. Másoknak a környezetünkben is örömet okozhatunk, pláne gyerekeknek, akik szeretik, mások boldogsága meg nekünk is boldogságot hoz, pláne, ha mi okozzuk azt


+1: ahogy a buborék kipukkad, úgy múlhat el a nyomasztó érzés is, amely a pánikot okozta... :)

2022. jún. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%
De jókat írtatok. Ezeket én is alkalmazni fogom.
2022. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!