Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon szorongok. Mégis mit...

Nagyon szorongok. Mégis mit tudnék tenni ellene?

Figyelt kérdés

Évekig szedtem a nyugtatókat, jártam pszichológushoz, elkezdtem nagyokat sétálni, de amint emberek közelébe kerültem, ugyanannyira átjárt a félelem mint azelőtt.


A családtagjaimtól is frászt kapok, már attól hogy rám néznek. Boltba amúgy sem megyek egyedül, mert egyszerűen rettegek, viszont néha muszáj egy - két dolgot vennem az ebédhez, így valamelyik családtagom segítségével bevásárolok, ott viszont folyton mellényúlok (tehát mást veszek el a polcról, ami hasonló csomagolásban van) és hülyeségeket csinálok, totál befeszülök, aztán napokig rossz kedvem van ezek miatt.


Ha sikerül valahogyan elkerülnöm az embereket, boltba sem megyek pár napig, nem nagyon beszélgetek senkivel, akkor tökre kiegyensúlyozott vagyok és jókedvű, de sajnos ezt az állapotot nem tudom fenntartani, ráadásul önállótlanságban is szenvedek egy másik mentális problémából kifolyólag.


Gyakran iszom, mert nagyon stresszes vagyok, és mert sok mindent elrontok, és ettől csak még idegesebb leszek.


Zavar, hogy szemkontaktust kell felvennem az emberekkel és hogy beszélnem kell velük. Igényelném a társaságukat, nem is az a probléma... Csak félek tőlük valamiért.


Észrevettem, hogy egyre többet dadogok, nem jutnak eszembe a szavak, hadarok. Korábban nem voltak ilyen jellegű problémáim, legalábbis nem ennyire feltűnően szerencsétlenkedtem. Mióta párkapcsolatban élek, egyre rosszabb ez az egész.


2022. jún. 4. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
49%
Orvoshoz menni. Ezt tudod tenni és tedd is.
2022. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Onnan jöttem.
2022. jún. 4. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!