Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegesen szorongok a haláltól...

Betegesen szorongok a haláltól? Mit tudok ellene tenni?

Figyelt kérdés

Most 1 hónapja hogy párommal felköltöztem budapestre.Szüleim vidéken laknak kisvárosban.

Imádom őket.

Vallásosak.Kiskorom óta abban a neveltetésben éltem hogy sosoem halok meg.A mennybe kerülök ahol sokkal szebb minden.És nem kell félnem a haláltól mert a lelkem sose hal meg.

Most viszont 20 évesen itt ketten a párommal pesten elég sokat vagyok főleg este itthon egyedül a kutyámmal.Még párom dolgozik.

Pár napja hirtelen bekattant valami.

Talán pont arról beszélgettünk párommal hogy 7 és fél év van köztünk.És párom azzal viccelődött hogy ő előbb meghal én megakd mellék kerülök....

Azóta szorongok ezen ....elkezdtem azon agyalni hogy a szüleim akik pont most középkorúak majd itthagynak engem...először csak a szüleimen kezdtem el kattogni ezután az is eszembe jutott hogy a párom a szerelmem is egyszer véget fog érni.Mert ahogy a házasok is mondják eskü alatt hogy "még a halál el nem választ"...

Azóta teljesen kész vagyok.A tudat hogy egyszer minden minden szeretet minden boldogság szerelem végt fog érni a halállal egyszerűen megkötözött.

Nem bírok örülni a mának a holnapnak.Tulajdonképpen minden nappal egyre közelebb vagyok hozzá....

Annyira betegesen félek ettől hogy érzem megmérgezte az életem minden egyes percét...

Nemhiszem hogy a leendő gyerekeink családunk ezt a szorongást valaha is feloldják.Akkor csak még jobbna fogok félni az elkerülhetetlen végtől.

Anyukámék hívők olyan jó látni hogy teljesen biztosak abban sose ér véget...sose lesz vég..és hogy sose kell egymás szerető kezeit elengedni....ráadásul van egy tündéri mamám aki már lassan 80 éves..a másik két nagyszülőm is 70es...annyira félek attól hogy nemlesznek...

Már kiskoromban se szerttem temetőbe járni napokig utána depressziós voltam.

Ráadásuk van egy barátnòm akinek meghaltak a szülei...soha nem értettem hogy tud ezek után mosolyogni valaha őszintén...vagy valaha boldognak lenni...

Arra is emlékszem hogy még kisiskolás voltam mikor a suliban egy lány anyja meghalt...akkor is heteig ezen agyaltam féltem..

Attól is rettegek mivan ha anyáék is hisznek abban hogy örökké tart és mégsem tart örökké akkor nekik is egy hatalmas csalódás lesz...

Megfoghatatlanul félek ezektől...

Borzalmas érzés soha meg nem élt borzongás kap el mikor ezek eszembe jutnak....

Ráadásul párom is hívő lett.Én is az vagyok.Mégis bennem van egy hatalmas kétely mert bár hiszek istenben mégis egyszerűen annyira félek annyira erős bennem a kétely hogy nem merem teljesen elhinni tényleg az élet örökké tart..hiába akarok benne hinni..van valami ami miatt pont a haláltól rettegek és még mindig nem vagyok biztos benne hogy mi lesz utána...

Ráadásul az utóbbi időkben annyi volt raktam ez a fajta stressz szorongás hogy a menstruációs ciklusom teljesen felborult...a doki azt mondta a stressz az ebbők bekövetkező fogyás.



Az orvos is többször rámprancsokt hagyjak fel a szorongással mert pl.az orrom elkezd vérzeni ha nagyon szorongok....tulajdonképpen tönkrementem ez most lassan egy éve hogy pánikbeteg lettem....

Borzalmas..előtte modelll voltam buliztam a 18 éves lányok életét éltem..lassan 1 éve minden naposak a szorongások a páinkrohamok mind a haláltól az ebből következő őrülettől való félelem...ami dajnos kihat a munkámra ahok szintén többen kérdezik mi van velem..régen mindig mosolyogtam most meg amikor boldog lennék jó kedvem lenne mindig eszembe jutnak ezek és beárnyékolja az életem Mint egy árnyék követ minden hova...


2018. febr. 19. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
A haláltól nem kell félni, az csak egy függöny az elmúlt és a következő élet között.
2018. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Libers Pertz ***** válasza:
Az élet nem tart örökké, el kell, hogy szomorítsalak. Viszont az élet sajnos rövid ahhoz, hogy azon gondolkozz, hogy mi lesz utána. Éld az életed tovább és élvezd amíg tart. A hívő emberek általában a hitbe menekülnek a szorongás elől amit a haláltól való félelme okoz az embereknek. Mindannyian félünk tőle hiszen az ember féli az ismeretlent, de nincs idő ezen gondolkodni, mert az életben eltöltött időd megy rá. Amennyiben meg tényleg ennyire komoly problémát okoz ezt neked feldolgozni akkor javaslom a saját érdekedben, hogy fordulj szakemberhez. A pszichológusokat azért tanítják, hogy ilyen jellegű problémákat szaktudásuk segítségével megoldják. Itt a GYK-n nem hiszem, hogy akad ilyen szaktudással rendelkező emberke. Én is csak a saját felfogásom leírásávsl próbáltam segíteni.
2018. febr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul ma épp bent voltam párom munkahelyén.Épp adott egy csókot.Én meg indultam volna haza mimor kiléptem az étteremből majdnem abban a pillanatban elütött egy kocsi..Hazajöttem és elgondolkodtan azon ennyi egy emberi élet...az előbb még csókolt most meg majdnem elütöttek..félelmetes...
2018. febr. 19. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak kívülről nézve tűnik ennyinek, ha más életét és halálát nézed kívülállóként, mert csak az anyagi világ határáig tudsz látni. De aki átéli, annak folytonos és folytatódik a következő életekben.
2018. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg keress fel egy pszichológust, akivel átbeszélheted ezt. Szerencsés vagy, hogy a családod és a párod is hívő. Mit meg nem adnék ezért...

Én is félek a haláltól, de próbálom a félelmetes gondolataimat pozitívakkal kicserélni... nehéz, de muszáj. Én padlóig voltam sokáig emiatt.

Hinni kell abban, hogy Jézus azért halt meg értünk, hogy nekünk Őáltala örök életünk lehessen!


20/L

2018. febr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Molyember ***** válasza:
Ha vallásos vagy (gondolom, keresztény), az segíthet. Ha kevésnek érzed, akkor próbálj olvasni egy kicsit a buddhizmusról, bár az nem mondja, hogy örökké élni fogsz, viszont Buddhát pont azok a kérdések gyötörték, mint téged. Ha ez a vonal nem segít, akkor marad a materiális világ, és villágyorsan húzz el pszichológushoz, mert jelenleg ezt az egy életedet teszed tönkre. Nincs másik, és egyetlen másodpercet sem kapsz vissza. Minden idő, amit ezzel a szorongással töltesz, azt kidobod az életedből, annyival kevesebbet élsz.
2018. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mintha magamat olvasnám csak én 36 F. Fura de mondjuk nekem 20 évesen nem volt még ez a félelem.

Engem a buddhista filozófia érdekel de az is megrémiszt h azt mondja h minden egy illúzió még a tudat is.

Rettegek én is. Azt kívánom bárcsak minden jó ember örökké élne, be kellene fagyasztani örökre a pillanatot hogy a családok maradjanak együtt örök szeretetteljes örömben és ne kelljen átélni a veszteség fájdalmát.

2018. ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!