Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy vessek véget ennek az...

Hogy vessek véget ennek az ördögi körnek? (nagyon hosszú leírás, így olyan válaszoljon aki tényleg elolvasta)

Figyelt kérdés

2-3 éve fenn áll, hogy munkakerülő vagyok és szabályosan megakadályozom magam, hogy elinduljak interjúra még az olyan munkáknál is ami kedvező lenne nekem. pl.reggel kín szendvedés felkelnem és elkészülnöm időre pedig ha összeszedem magam pár perc alatt elkészülök tusolással stbvel Illetve mivel introvertált vagyok előtte még 20 perc kell mire mentálisan felkészülök az elindulásra.

Egyszerűen mintha egy másik énem utálná a munkát és mindent megtesz hogy ne kelljen dolgozni. Közben az igazi énem tudja, hogy munka nélkül nincs pénzem, sosem tudok olyan dolgokat venni amiket akarok.

Közben itthon néha tökre idegbe jövök, szinte kiabálok, minden zavar.

Máskor meg tök nyugodt vagyok, finoman beszélek, nem vagyok egy idegbeteg.

Meg elég sokszor leégettem magam, mint jelentkeztem olyan állásokra amikre nem mentem el de amikor újra jelentkeztem ezt elfelejtettem és hát leb.szott hogy önnél ez így szokás hogy nem jön el és ilyenek? Tökre megalázó és én okoztam magamnak...Meg volt egyszer hogy rossz időpontra (jó dátum csak 4 órával előbb mert elnéztem) mentem és olyan kellemetlen volt az egész szitu hogy hazafele könnyeztem. Régen sosem csináltam ilyeneket.

Ezeket mintha kényszeresen is csinálnám..mellesleg kényszerbeteg is vagyok (ocd)...lehet közbe szól néha nem tudom, csak leírom.

Még ha kidobnának a lakásból (volt már majdnem ilyen) akkor sem változna ez szerintem, maradnék hajléktalan vagy öngyilkos lennék, mert jelenleg is néha gondolkozok ezen mert nagyon elszúrtam az eddigi életemet és munkalehetőségeimet, így kevés maradt nekem úgy hogy huszonéves vagyok.

Szeretnék változni de annyira nem megy, szinte ártok magamnak.

Legelső gólom, hogy találjak végre egy olyan munkahelyet ahol tudok is érvényesülni és sok évig dolgoznék náluk, hogy többet ne gúnyoljanak munkakerülőként.

De munka utálatom miatt nehéz, és sose lesz olyan munka amit szeretnék, mert nem igazán a munkával van bajom hanem a kötöttségek pl.munkarend (hiába előnyös nekem az 1 műszakos, vagy 2, sokszor nehéz volt), megfelelni, lesznek főnökeim..Pedig már dolgoztam 1 évet szinte de ott is volt olyan időszak főleg kezdetben hogy nem találtam fel magam, nem tudtam mit kell tenni, máskor meg a főnökeim dícsértek és az olyan jó időszak volt hogy bűntudatom van hogy akkor otthagytam, azóta sokat változott a hely.

Sokszor mutatom ezt a link énemet másoknak és ez régen nem volt ilyen, teljesen megváltoztam rossz irányba...Még én se ismerek néha magamra és nem csak munkánál mutatkozik pl.elfelejtek bizonyos dolgokat amikre mások megkérnek, csalódást okozok.. Meg lehet ebből még változni ha nagyon akarom? Bocsánat ha hosszú de ki akartam írni..hátha valaki hasonlóval küzd és megosztaná velem a történetét. Mi lehet velem, valami mentális zavarban vagyok most?

Olyan szeretnék lenni akire mindig lehet számítani, mindig időben elvégzi feladatait, nem hanyagol semmit, volt ilyen időszakom de mostanában mintha teljesen más lennék...O_O én is már félek magamtól.

-L-26 vagyok.



2022. jún. 5. 02:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Mániás depresszió
2022. jún. 5. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
doki
2022. jún. 5. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem depressziód van, hogy bipoláris vagy unipoláris, azt ennyi információ alapján nem lehet megmondani, meg ez szakember dolga. Esetleg lehet, hogy ADHD-d is van, de azt bonyolultabb kivizsgáltatni.


Kérj pszichiátertől vagy pszichológustól segítséget. A területileg illetékes pszichiátriai gondozóban tudnak segíteni tb támogatottan, bár nem tudom, fizetve van-e a tb-d, mióta nem dolgozol. De ott lehet, hogy várólista van, így próbálj minél előbb telefonon időpontot kérni. Ha anyagilag van segítséged, akkor pedig magán pszichiáter napokon belül tud fogadni.


Mindenképp segítség kell, és ha a pszichés állapotod rendeződik, akkor tudsz a munkakeresésre is koncentrálni.

2022. jún. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kerdezo irj nekem.
2022. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4# Hülye lenne.


Valami aberrált fazon itt beírja, hogy "írj nekem"


Brrrrrrrr😖

2022. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!