Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a leírás illik vajon egy...

Ez a leírás illik vajon egy borderline személyiségre?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz:

Nő, 40 éves. Sokadik sikertelen párkapcsolatán van túl. A kapcsolatai hasonló mintára épülnek: kezdeti fellángolás, gyors szerelembe esés és hamar kialakul a kapcsolat. A kezdeti harmónia után megjelennek a kétségek. Bármilyen negatív történés bizonytalanságot vált ki belőle, a nem vagyok elég jó, a mégsem akar, nem szeret érzését. Ezek elbizonytalanítják, gyakran haragot, csalódott dühöt váltanak ki belőle. A problémákra gyakran szakítással reagál, elrohan, nem kommunikál. Ilyenkor a szerethető, felnőtt énje szinte eltűnik, nem fér hozzá a logikus gondolkodáshoz. A kapcsolatait általában ő szakítja meg, és általában hirtelen felindulásból. Néha előfordul, hogy megbánja, vissza akar menni, de erre már nincs lehetőség. A szakítást mindig mély depresszió, önvád, önbüntetés, öngyilkos gondolatok követik. A párkapcsolataiban nagyon rövid ideig boldog, ezután szinte mindig szorong. A párválasztásában is hajlamos olyan férfiakat választani, akikkel valamiért problémás együtt lenni: távkapcsolat, külföldi, sokkal fiatalabb, sokkal magasabb státuszú. Velük szemben kevesebbnek érzi magát egy idő után, amit nem tud uralni.

A gyerekkoráról lehet tudni, hogy a szülei érzelmileg elhanyagolták. El voltak foglalva a házasságuk problémáival. Az anyja neki öntötte ki a szívét, gyakran tőle várta a házassága megjavítását. Elvárás volt, hogy menjen férjhez és szüljön gyerekeket mihamarabb. Ugyanakkor ezzel kapcsolatban nagyon rossz mintát látott otthon, az anya a család rabszolgája volt, egyedül vitte a háztartást. Az anyjával ambvivalens volt mindig a kapcsolata. Szeretett volna megfelelni neki, de úgy érezte, nem tud. Egyedül a tanulásban ért el sikereket, de ahhoz nem volt elég önbizalma, hogy olyan karriert építsen ki, amit valóban szeretett volna. Megalkudott egy jól fizető, de unalmas állással, ahol szintén szenved évek óta.



2021. júl. 27. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, illik. Hasonló vagyok én is, de én felhagytam a párkereséssel, pont az ilyen sikertelenségek miatt. Megérzik a férfiak hogy nem stimmel valami, majd "lekoptatnak" egy olyan szöveggel, hogy nem érzik a szikrát. Ezután én is mindig nagyon rosszul érzem magam, magamat vádolom, keresem a hibát magamban. Gyermeket viszont nem szeretnék, mert a borderline-om mellé bipoláris depressziós is vagyok. Nem tudok bízni a férfiakban.


Én is a tanulásba menekültem, a mostani szakom mellé felvételiztem egy másikra amire szintén felvettek. Anyukám 22 éve meghalt, apukám szintén elhanyagolt valamint bántalmazott érzelmileg. Utálom őt, azt várom hogy meghaljon hogy megszabaduljak tőle.

2021. júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom, együtt érzek veled!
2021. júl. 27. 10:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A hölgy menjen el pszichiáterhez, én is járok, és nekem nagyon jót tesz. 33 éves Nő. #1.
2021. júl. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

és illik még legalább 3 másik személyiségzavarra is

ha diagnózist szeretnél, akkor szakembert keress fel

2021. júl. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Hát nekem is ez a diagnozisom. Nagyon hasonló amit leirtal.

Gondolom elolvastad a tüneteket, és h miért alakul ki, könnyű magadnak bemeselni így.

2021. júl. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen korrekt a leírás, nagyon magamra ismertem benne. Engem is ezzel diagnosztizáltak anno és hasonlóan alakul az életem, bár én még relatíve fiatalabb vagyok.
2021. szept. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ráillik, én is hasonló vagyok, és ez a diagnózisom.

Én is a tanulásba menekültem.

2022. jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!