Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne növelni a...

Hogyan lehetne növelni a mentális tűrőképességemet?

Figyelt kérdés

Érzékeny személyiség vagyok, most pont egy interjút próbáltam nézni az egyik kedvenc közszereplőmmel, de az interjúztató nagyon ijesztőnek tűnik, sokan írtak a hozzászólásoknál is, hogy olyan, mintha be lenne tépve, nekem inkább pszichopatának tűnik. A lényeg, hogy emiatt nézhetetlen az interjú, pedig nagyon érdekel a téma, amiről az interjúalany beszél. Itt lép közben a fokozott érzékenységem, hogy nem tudok elvonatkoztatni. Ahányszor meghallom, hogy kérdez az a beteg ember, annyiszor szorul görcsbe a gyomrom, kezdek el félni.

Jobb ha kikapcsolom és nem kínzom magam vagy ha próbálom "edzeni" magam?


2022. jún. 6. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
"Edzés" helyett érdemes rendszeres életmódot élni, megfelelő mennyiségű és minőségű alvással, mozgással, változatos, de nem irritáló étkezéssel, énidővel, barátokkal. Fontos, hogy az érzéseidről tudj valakivel rendszeresen beszélgetni. Foglalkozz olyan dolgokkal, ahol az érzékenységed előny.
2022. jún. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pedig képzeld, hogy rendszeresen sportolok, maratonfutó vagyok, heti 2x járok edzőterembe, az étrendem pedig nem is lehetne jobb. Ja és napi 8 órát alszom.
2022. jún. 6. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Végtelen pénzt elkölthetsz fejlesztő irodalomra és szakemberekre, de a genetikádat, az idegrendszeri sajátosságaidat nem fogod tudni megváltoztatni vele. Az érzékenységedet megpróbálhatod elnyomni, de mégis azt tanácsolom, hogy keress olyan elfoglaltságot, ahol inkább hasznosítani tudod. 1-es voltam
2022. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!