Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A borderline személyiségzavarb...

A borderline személyiségzavarban szenvedők esetében, ez az állítás mennyire igaz?

Figyelt kérdés

"A Borderline személy életében mindig van egy „kedvenc személy” akinek a hangulata nagyon erősen befolyásolja őt, gyakorlatilag függ a másik érzelmeitől és az ő érzelmei is a másik érzelmeivel együtt változnak. Ha ez a személy haragszik rá, akkor hatalmas bűntudatot és önutálatot okozhat."


Illetve ez a személy, lehet olyasvalaki is, akit nem is ismer személyesen? Esetleg egy híresség? Nyilván ilyen esetben nem játszik az utolsó mondat, hogy "ha ez a személy haragszik rá, akkor hatalmas bűntudatot és önutálatot okozhat", de a többi része igaz lehet, nem?



2022. jún. 7. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen egy borderline ahogy Idézőjelben van. Olyanokat ismerek akiknek van kedvencük, de olyanról nem halottam, hogy az a személy lehetne e olyan akit nem is ismer.
2022. jún. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod! :) Ettől függetlenül mit gondolsz, lehetséges vagy "logikátlan"?
2022. jún. 7. 18:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ismeri személyesen akkor nem is tudja a hangulatát befolyásolni a másik ember. Nem ismeri a másik érzelmeit, hisz ismeretlen számára. Szóval akkor logikátlan:)
2022. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez abdzolute igaz! Ezt úhy mondom hogy évekig baráti kapcsolatban voltam egy borderline lénnyal. És nem én voltam számára az az IMÁDOTT személy. Nehéz volt így de ez abszolute igaz
2022. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

Sajnálom, elhiszem, hogy ez borzasztóan rosszul eshet :(

Gondolom akkor az ő imádott személye is egy olyan ember volt, akit ismert, igaz?

2022. jún. 12. 17:22
 6/11 anonim ***** válasza:

#4 vagyok! Oh ismerte sőt nős pasiként a pasi rendszeresen szexelt vele. A csaj meg küzdött a maga módján hogy vele maradjon…

Velem barátok voltunk napi szinten beszéltünk…

Inkább a hullámzásai voltak nehezek

2022. jún. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Lehet, persze. Nekem például Amy Winehouse egy ilyen személy, és ha videókat nézek róla, akkor mindig totál átveszem a hangulatát az egésznek, meg tudja pecsételni az egész napom egy pár perces koncertfelvétel. Vagy most hogy volt ez a Johnny Depp-sztori mindenhol, kicsit rákattantam, rengeteget néztem videókat a tárgyalásról, és sokszor annyira átvettem a hangulatát, mikor a veszekedéseikről a hangfelvételeket hallgattam, hogy szinte már elhittem, hogy azok a dolgok velem történtek meg. Meg ilyesmik.
2022. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Omádom ezt a választ 7 -es :)
2022. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam kedvenc, de ilyen hangulat ingadozászokat nem az én hangulatom miatt tapasztaltam. Inkább az befolyásolta, hogy mit teszek. Ha az ő kedve kénye szerint cselekedtem, akkor jó voltam, de ha ellent mertem neki mondani, akkor fenyegetett és bosszúzott megsértődött.


Viszont rengeteget olvastam róluk és van akinél ez a jellemző, amit te írsz. Ez az egyik legösszetettebb személyiségzavar sajnos.

2022. jún. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
#8 kösz, bár engem inkább elkeserít, hogy ennyire nincs saját személyiségem. :D
2022. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!