Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy ne szorongjak...

Mit tegyek hogy ne szorongjak folyamatosan azon hogy hogy nézek ki?

Figyelt kérdés

Félek emberek közé menni emiatt, mert mindig attól félek, hogy lenéznek, elítélnek a külsőm miatt.

Egyszerűen nem tudok másra gondolni csak hogy milyen csúnya az arcom másokéhoz képest. Alacsony is vagyok ez is zavar. Úgy érzem emiatt mások nem néznek egyenrangú embernek. Ha emberek közé megyek nincs önbizalmam, ideges vagyok.

Hiába sminkelem magam azt amit a legjobban el szeretnék tüntetni (nagy karikák a szemem alatt) azon nem segít. Bármilyen ruhát veszek fel úgy érzem nem áll jól. Nagyon utálom magam ha nagyon ideges vagyok néha megütöm vagy megvágom magam bár az utóbbit most abba hagytam mert itt a nyár és nem akarom, hogy észre vegyék.

Mit tegyek hogy ne foglalkozzak folyton ezzel már nem bírom tovább? 😥



2022. jún. 8. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológus, és azt is meséld el neki, hogy vagdosod magad.
2022. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Párszor már kiírtad.

Mindig elmondták neked többtucatnyian, hogy senki nem foglalkozik veled, ezt csak te beképzeled.


Fordulj pszichológushoz, ha egyedül nem sikerül "letenned" ezt a rögeszmét.

2022. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De félek, hogyha elmondom valakinek akkor kiderül, hogy nem csak beképzelem hanem tényleg így van ahogy gondolom és azt mondják, hogy tényleg túl előnytelen a külsőm másokához képest. Ezt nem tudom elfogadni szeretnék felszabadultan élni, mint mások de nem tudok megnyugodni az is zavar már ha rámnéznek.
2022. jún. 8. 12:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3: ez a betegség velejárója, hogy valósnak éled meg, amit az elméd állít elő...


Tényleg menj pszichiáterhez, vagy pszichológushoz!

2022. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Ugyanígy vagyok,mint Te.Én még nem jöttem rá,hogy lehet ezt leküzdeni.
2022. jún. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
76%

Szia először is hány éves vagy?

Én is így voltam nagyon sokáig 16,17,18éves korom környékén de idővel átestem rajta. Még mindig előfordul ez az érzés és önbizalomhiány főleg ha egyedül megyek valahova de nem olyan rossz mint régen, hogy azt se tudtam higy viselkedjek az utcán meg menni is úgy éreztem furán megyek vagy hogy nem tudok, annyira sztresszelek. Rosszul éreztem magam emberek közelében.

De már jobb sokkal kinőttem. Lehet nálad is csak egy korszak ez és idővel ahogy idősödsz nem fog érdekelni. Gondolj arra hogy te sem nézed meg úgy az embereket az utcán és te sem ítéled el őket. Amugy meg hidd el mindenki magával van elfoglalva nem a másikkal és senki sem tökéletes. Változtatnod kell a gondolkodásodon mert ez nagyon kis semmiség az életben amiért ennyire sztresszelni kellene.

Szemed alá mit használsz ami nem vált be?


20/L

2022. jún. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Én is ilyen szorongó voltam. Egyszer csak elmúlt. Sajnos későn jön rá az ember, mármint nem zsenge fiatalként(mint te is vagy, gondolom) , hogy mennyire hülye volt, és nem is nézett ki annyira ocsmányul. Élvezd az életet, szeresd magad úgy, ahogy vagy, és ne érdekeljen, hogy mit gondolnak/mondanak a külsődről mások, mert totál fölös energiapazarlás. Próbáld elterelni a figyelmed arról, hogy mindig ezzel foglalkozol. Válassz esetleg valami hobbit. A sport pl. egy idő után elfogadóbbá tesz magaddal/ a külsőddel kapcsolatban.
2022. jún. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem ismerlek, nem tudom hogy nézhetsz ki, de szerintem is fordulj pszichológushoz.

Ez téged nem vigasztal, de én is testképzavarral küzdök. Leadtam a gimi vége óta 25+ kilót, de még mindig egy dagadt disznót látok a tükörben néha.

Együttérzek veled.


F

2022. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!