Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet autizmus diagnozi...

ProteinFüggő kérdése:

Hogyan lehet autizmus diagnozist kapni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nekem az adhd orvos mondta hogy magasabban vagyok a spektrumon de o nem akar semmi massal diagnosztizalni senkit az adhdn kivul. Jelentkeztunk ilyen autista alapitvanyba, de evek mire diagnozishoz jutnek. Nekem valaki az javasolta hogy keressek egy phd-vel rendelkezo gyogypedagogust. Aspergerre gyanakodunk.

2022. jún. 8. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Miért szeretnél diagnózist?
2022. jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy pszichiáter ad.
2022. jún. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Pszichiáter állapítja meg, ahogy az adhd-t is. Gondolom arra szedsz gyógyszert amit felír neked.
2022. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%

Nem pszichiáter adja, vagyis igen, hivatalosan pszichiáter is aláírta, de nálam "fejlesztő" volt a titulusa a hölgynek, aki kikérdezett és a valódi munkát és teszteket végezte több alkalommal. Nem is volt doktori végzettsége, hanem fejlesztő. Erről nem tudom, hogy pontosan mit takar, de ő tesztelt az Autizmus Alapítványnál. Persze egy pszichiáter írta alá a hivatalos diagnózist az alapítványnál, de nem ő végezte a konkrét vizsgálatokat. Csak kellett az aláírása és a pecsétje. Apámmal, a nővéremmel és a nagynénémmel is beszélt a szakember.

Mezei pszichiáter nem okvetlenül ért hozzá sajnos, ehhez erre szakosodott szakember kell. Nálam ez így zajlott.

Nyilván egy általános pszichiáter is ismerheti és felismerheti a jeleket, ha komolyan veszi a hivatását, de nekem nem volt ilyen szerencsém.

Amikor a járási pszichiáternek és korábban magánpszichiáternek is mondtam a gyanúmat, hogy talán ez van velem, akkor azt sem tudta egyik sem, hogy mi fán terem az Asperger-szindróma.

Egyébként az alapítványhoz beutaló sem kellett, én magam intéztem a jelentkezést a nővérem segítségével.

[link]

Egy nagyon hosszú kérdőívet kellett kitölteni, amit a weboldalukról is lehet tölteni, de ha kéri valaki, akkor postán is elküldik.

Több hónapot kellett várni - ez még a Covid járvány előtt volt, most nem tudom hogy mennyi a váróidő, de nem kellettek évek hozzá, csak 5-6 hónap, ha jól emlékszem.


Azzal kapcsolatban meg, hogy a pszichiátered nem hajlandó más diagnózist adni, csak ADHD-t, azt tudom, hogy mivel nagyon sok a hasonlóság az ADHD-s agy és az ASD-s agy között, volt idő, amikor nem kaphatott valaki egyszerre mindként diagnózist. A pszichiáter döntötte el, hogy ez melyik.

De olyat hiába mond, hogy nem hajlandó, akkor másik, hozzáértő szakembert kell keresni.

Megéri neked magadnak utánajárni!

Nekem egyébként mindkét diagnózis megvan.


Aspergerre viszont nincs kimondottan gyógyszer (nem is betegség egyébként, ahogy az ADHD sem az, hanem fejlődési rendellenesség), de gyógyszer csak ADHD-re van. Én Ritalint szedek, de mellette most már Scippa-t is.

2022. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
1es és 2es vagyok. Mi bevittük a kórházba a lányomat,és ott kapott a gyermekpszichiátertől diagnózist.
2022. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!