Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha felnőttként elmegyek...

Ha felnőttként elmegyek autizmus vizsgálatra és kiderül, hogy tényleg van autizmusom meg fogja tudni ezt bárki?

Figyelt kérdés

Nagyon enyhe van, ha tényleg van (mondhatni "kinőttem", bár nem lehet kinőni és tényleg kihatással van a szociális életemre), mások soha rá nem jönnének. Azért szeretném megcsinálni, mert tudni szeretném, hogy tényleg ez okozta/okozza-e a problémáim és célzottan el tudnék kezdeni vele foglalkozni.

Félek viszont, hogy valaki megtudja majd a diagnózist (hatóság, egészségügy, házi orvos, munkaadó, stb.). Én magam titokban tartanám, de nem tudom, hogy ezenkívül bármi módon lebukhatnék-e. Jó lenne, ha lenne diagnózisom, de ellehetetleníteni se szeretném magamat.



2021. okt. 13. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha elmondod nekik.
2021. okt. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Felnőttként baromi nehéz diagnózist szerezni erről.
2021. okt. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter szerint a pszichiátria eredmények "titkosak" és teljes mértékben privát.
2021. okt. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
23%
Ennek így sok értelme nincs. Titokban te sem tudsz foglalkozni vele, felesleges belemenni. Hatóság akármikor hozzáférhet ilyen adatokhoz, munkaadó orvosának jelezned kell, biztosításoknál lényeges adatközlés elmulasztása,háziorvosnak tudni kell róla.
2021. okt. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az Autizmus Alapítványnál csináltatnám (elvileg felnőttet csak ott lehet).

De hogy tudnám nem titokban csinálni?

Esetleg ha egyetemen jelzem a dolgot, így végül megtudhatnák hivatalos szervek.

A célzottan tudnék vele foglalkozni részt úgy értettem, hogy egy ideje szeretnék már pszichológushoz menni, de olyanhoz, aki legalább egy kicsit érti, hogy mi mindenre lehet kihatással az életemben ez az egész, mert azt gondolom, hogy nem érdemes mondjuk leásnia a gyerekkorom mélyére és azzal magyaráznia a dolgokat. Voltam már egy pszichológusnál, egyszerűen nem értett engem, nem szeretném ezt megismételni.

Úgy tudom, hogy nem vagyok köteles jelenteni a munkaadómnak.

2021. okt. 14. 12:23
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk ADHD-m van azzal mi a helyzet? (felmerült ez a lehetőség is)
2021. okt. 14. 12:24
 7/9 anonim ***** válasza:
5: Minden munkaalkalmasságin alá kell írnod egy papírt, hogy "nincs eltitkolt betegséged".
2021. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magyarország nem az a hely, ahol bátran fel lehet vállalni bármilyen betegséget vagy rendellenességet. Már autistaként is kell a fenének az ember, nemhogy figyelemzavarosként.
2021. okt. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nehezen fognak felvenni ilyen papírokkal dolgozni. Ha pedig utólag viszed be, lehet leépítésnél “véletlenül” neked nem tudnak majd munkát biztosítani
2021. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!