Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor otthon elmondtátok az...

Amikor otthon elmondtátok az Aspergeres/autista diagnózist, akkor hogy reagált a család?

Figyelt kérdés

2022. máj. 26. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
??? Kinek a diagnózisát? És hogyhogy addig nem tudta a család?
2022. máj. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező gondolom megkapta a diagnózist és el akarja mondani a családnak.


Nálam úgy volt, hogy anyámék vittek és talán hamarabb is tudtak róla mint én, pláne hogy engem nem is nagyon érdekelt a dolog. xD

2022. máj. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez hosszas folyamat eredménye volt. Egy EU-s projekt keretében volt szeretném egy szervezet által a hét egy bizonyos napján működtetett 2 órás szakkörbe járni (akkoriban brutálisan sok EU-s pénzt lenyúltak fogyatékkal élő emberek részére nyújtott heti 2 órás elfoglaltság biztosításának jogcímén - de ez egy másik történet),aztán, amikor vége lett a dolognak, akkor a sok közül az egyik munkatárs a záróbeszélgetéskor bedobta, hogy olyan tulajdonságokat mutatok, amelyek - szerinte - autizmus spektrumzavarra mutatnak.


Pár hónappal később - átfutási idő, de közben sem voltam tétlen (közben voltam pszichológusnál, meg mindenféle szakembernél) - Budapesten meg megállapították a diagnózist.

2022. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Apám elfogadta, belátta, hogy tényleg fennállnak a problémák. Anyám szerint csak megjátszom, "mindig is normális gyerek voltam" (sosem voltam az), ő jobban tudja, mint a többdiplomás szakpszichiáter 20 év tapasztalattal.
2022. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hany evesen kaptad meg a diagnozist?
2022. máj. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Első :


Nem minden autista fogyatékos szobanövény, hogy azonnal ki lehessen szúrni.

2022. máj. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem különösebben érdekelt hogy reagálnak rá. Magam miatt megérte a diagnózis. Egyébként a tesóim elfogadták a hírt, de a szüleim nem vesznek róla tudomást. Úgy vannak vele, mint sok ember : azt sem tudják mi az autizmus, de nem lehetek az.
2022. máj. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!