Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa hatása. Kinek mi a...

Scippa hatása. Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
2 hete szedem a Scippa nevezetű antidepresszánst. Az első hét maga volt a pokol, hányinger, hasmenés, erős szorongás, étvágytalanság és alvási zavarok. Ez kb egy hét után mérséklődött, amikor jött egy olyan hét hogy jobban voltam sokkal. Tudtam aludni, és enni is viszonylag rendesen. Majd néhány napja újra előjött a hányinger, étvágytalanság és az alvászavar. Járok pszichológushoz, rendesen szedem, mellette nyugtatót is. De még így sem csökken jelenleg a rosszullét. Ez normális? Mennyi idő mire elkezd valóban hatni?:(

2022. jún. 8. 20:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Mióta jársz pszichológushoz? Mi a diagnózisod?
2022. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Bocsánat a lényeg kimaradt. Csak már nagyon kétségbe vagyok esve. Pánikbetegségre kaptam. És ahogy a gyógyszert kezdtem szedni, párhuzamosan járok pszichológushoz.

Pár éve jött ki nálam a pánikbetegség, akkor elég volt néhány hét gyógyszer nélkül is hogy rendbejöjjek. Most már nem éreztem más lehetőséget mint hogy gyógyszert szedjek

2022. jún. 8. 21:13
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
A pszichológusod sima mezei pszichológus vagy pszichoterapeuta? Nem mindegy. A pánikbetegséget, szorongást személyiségzavar is okozhatja, azon pedig nem segít a gyógyszer, csak a pszichoterápia. Lehet, hogy ezért nem működik.
2022. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Személyiségzavar? Jajj ne nézz hülyének de ez mit jelenthet?

Pszichológus simán, most pénteken kezdek egy pszichoterápiát máshol. Csak kesore kaptam időpontot addig pedig gondoltam kiprobálom máshol.

Nagyon szeretnék már jól lenni. És ami bosszantó, hogy már voltam jobban, és mintha visszaestem volna egyik naprol a másikra

2022. jún. 8. 21:26
 5/23 anonim ***** válasza:
Ha vannak gyerekkori traumáid, bántottak, akkor ezek nagy valószínűséggel beleronthattak a személyiségfejlődésedbe. Ezeket a traumákat egy pszichoterapeutával kell feltárni és feldolgozni.
2022. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól sejtem ez egy hosszú és nehéz út lesz igaz?…

Mindenhol azt írják és mondják hogy 2 hét utan hat az antidepresszans, mar letelt a ket het, és nagyon szeretnek mar visszaterni a rendes eletbe

2022. jún. 8. 21:42
 7/23 anonim ***** válasza:
52%

A terápia általában 1-2 évig tartó folyamat. De lehet rövidebb és hosszabb is, sok mindentől függ.

Az antidepresszáns nem fogja megoldani a gondokat, csak elnyom és zombivá tesz. Ezért hosszútávon jobban megéri, egészségesebb terápiába invesztálni, mint tönkretenni a szervezeted.

2022. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ez a szar escitalopram amihez eloszor nyul maniakusan minden pszichiater. En is szarul voltam tole, es nek csak az elejen. Nem jott neked se, van ilyen, mondjad adjon mas fajta ssri-t
2022. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ha nekiállok a terápiának is intenzíven, és szedem tovább a gyógyszert, kb mennyi idő amíg legalább egy kis javulást érzek? Pl hogy elmúlik a hányinger és visszajön az étvágyam
2022. jún. 8. 21:50
 10/23 anonim ***** válasza:
Hetek, hónapok. Attól függ, mennyire akarsz gyógyulni, ha aktívan részt veszel a terápiás munkában, akkor nyilván hamarabb leszel jobban.
2022. jún. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!