Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Küzd még valaki állandó...

Küzd még valaki állandó derealizacioval/deperszonalizacioval?

Figyelt kérdés
Állandósult az állapot, teljesen kivagyok. Úgy érzem sosem lesz vége. Egy hete kezdtem antidepresszánst szedni, de egyelőre rosszabb tőle. Nagyon magam alatt vagyok. Van aki már ki tudott jönni ebből? Már nem bírom tovább ezt.
2022. jún. 8. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éve van, nem minden tünet igaz rám, az állapotom pontos nevét nem tudom, de leginkább a deperszonalizációhoz áll közel.
2022. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem a virus óta van

Abszolút torzul a valóság

Érzem hogy megfigyelnek

Olyan mintha lebegnek

Meg meg 10 másik tünet

2022. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem a tüneteim: mintha álmodnèk folyton, nem vagyok a valóságban, furcsán látok, folyton erőltetnem kell a szemem, nyomást érzek a fejemben és szedelgek, mintha egy sötét függöny mögül nézném a világot. Sokszor minden idegennek tűnik, még a tükörben magam is. Esténként szokott ramjonni panikroham, halalfelelem. Szorongok. Kimerültem.
2022. jún. 8. 22:10
 4/10 anonim ***** válasza:

És mi váltotta ki neked, kérdező? Nekem nem ilyen durva, mint neked, de ez a "mintha folyamatosan álmodnék" érzés nálam is állandó, meg a valóságot is tompán érzékelem. Nekem egy nagyon durva szorongásos időszak óta van, plusz egy trauma is történt, ezek váltották ki.

(#1 vagyok)

2022. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még egy beteg, pedig 10 éve már kijöttem belőle és sokáig nem jött elő.

Most újabb traumák elhozták,nekem is a Covid óta durvul..annyival könnyebb hogy már tudom mi ez, miért van és nem félek tőle úgy, mint régen.

A problémákat, kiváltó okokat nem áll módomban megszüntetni, ha sikerülne elmúlna újra.

2022. jún. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi váltotta ki pontosan. Sok stressz, idegeskedés, 5 gyerek akikkel szinte mindig egyedül voltam/vagyok.
2022. jún. 9. 09:29
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és én december közepéig voltam covidos és februárban kezdődtek a tüneteim. Eleinte csak néha, enyhén, aztán valahol április eleje óta durva. Az idoerzekem, memoriam is kuka.
2022. jún. 9. 09:30
 8/10 anonim válasza:

Nekem több, mint 10 éve volt fél éven keresztül télen kezdődött, azt hittem nem élem túl, annyira szr volt. Azt sem tudtam, hogy a Marson vagy valamelyik másik bolygón élek-e, vagy egyáltalán mi ez az egész amiben vagyok.


Minél előbb ki kell ebből jönni, mert katasztrófa. Futás, biciklizés, kirándulás, sportok minél több.


30F

2022. jún. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is 30 vagyok, de egyelőre kicsi gyerekek mellett , nem igazán megoldható, hogy eljárjak valahova. Sőt, most elég kihívás őket is hordani, mert ahogy mondod, katasztrófa. Nagyon ki vagyok már.
2022. jún. 9. 16:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Valaki, aki tapasztalt ebben a témában, az tudni írni?
2022. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!