Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline szindrómával lehet...

Borderline szindrómával lehet teljes életem valaha?

Figyelt kérdés

Elég sok problémám van, ilyen lelki eredetű dolgok... nem szeretnék belemenni ebbe jobban, de én szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy borderline szindrómám van, mert az összes tünete megfigyelhető nálam. Mivel évek óta tart a dolog, azt hittem sokszor, hogy csak "hisztis" vagyok, igyekeztem változni (több párkapcsolatom is ráment), de őszintén szólva, ahogy telnek az évek, egyre rosszabbul vagyok. Egyre szélsőségesebb, hatalmas érzelmi kilengéseim vannak akár óráról órára, sokszor előjönnek az öngyilkos gondolatok is.


Múlt héten egy ilyen nagyobb lelki összeomlás után (minden este öngyilkos gondolatokkal feküdtem), felkerestem az sztk-s mentálhigiénes központot és jövőhéten megyek orvoshoz. Az tuti, hogy ez borderline... évek óta foglalkoztat a téma, rengeteget olvastam az ilyen mentális betegségekről, de ez... többek között a borderről is, és mintha a saját naplómat olvastam volna, a saját gondolataimmal, érzéseimmel, amikor ilyen különféle weboldalakon olvastam erről az egészről.

Szenvedek nagyon... kialakult 2 éve pánikolás is, illetve a fóbiáim is egyre erősebbek, többek között elég erőteljes szociális fóbiám is kezd kialakulni (már a legjobb barátnőmmel való tali alatt is végig feszült vagyok, de ilyen hülye dolgokon, hogy fogok-e tudni összefüggően beszélni vele ilyesmi). Ettől is szenvedek, ugyanis alapvetően extrovertáltabb típus vagyok, de ez a kialakuló szociális fóbia mintha egy fal lenne és nem tudnék önmagam lenni. Teljesen kezdem elveszíteni önmagam.


Attól félek, hogy ez egy életen át ilyen lesz... de én egyszerűen nem tudom már ezt elviselni... teljes idegroncs lettem, az önértékelésem a béka feneke alatt. Sokszor a munkámra is kihat, nem tudok koncentrálni...


Vajon lehet teljes életem a későbbiekben még?



2022. jún. 10. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Lehetseges,de mindenképp szakember kell. Ez már nem jatek,menj el bajod nem lesz belole. Van kiút.
2022. jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem játék. Érzem, hogy nem vagyok jól. Először egyébként 2019-ben kezdtem gyanakodni borderline-ra, de ekkor még nem tudtam, hogy ilyen létezik, csak annyit írtam be a Google keresőbe, hogy "szélsőséges érzelmi kilengések" és "indulatkezelési zavar".
2022. jún. 10. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy,miert nem próbálod onkontrollal magad fejleszteni? Kicsit kiírni magadból egy füzetbe az életed és azt is h milyen helyzetek előtt jön ez az egész? Próbáld meg terelni is a figyelmed ne csak ezen kattogj könnyű mondani de sajnos muszáj magadtól is hozza állni ehhez mert hiába lesz gyogyszer az csak tüneti.
2022. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Teljes életed gyógyszerrel életed végéig.
2022. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Borderline-re nem kell gyógyszer. De terápia igen.
2022. jún. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy a borderline-ra adnak ilyen hangulat stabilizáló gyógyszert, mint amit bipolárisra is szoktak adni
2022. jún. 10. 17:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Az teljesen más.
2022. jún. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem teljesen más. Én is borderline vagyok, próbáltam már hangulatstabilizálót, antidepresszánst, meg antipszichotikumot is. A pszichiáterem elmondta, hogy azért fog bipoláris zavarral "diagnosztizálni" (hivatalosan, papíron), hogy felírhassa nekem ezeket a gyógyszereket, ugyanis borderline-ra itthon nem írhatná fel. De attól még borderline vagyok, csak erre is jók ezek a gyógyszerek. Legalábbis elméletben, nekem egyik se hatott.
2022. jún. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!