Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerencsejáték függő vagyok,...

Szerencsejáték függő vagyok, mit tegyek, hogy leálljak végre? Már az őrület határán vagyok.

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött, hogy Facebookon egy csomó nyereményjátékom részt vettem jó pár éve folyamatosan , és nagyon sokat nyertem. Annyira jó érzés volt.

Aztán valahogy vettem néhány kaparóst, amivel nagyobb pénzeket nyertem, nem is vittem túlzásba, majd novemberben a Kaszinó sorsjegyen nyertem 1 milliót. Fel sem bírtam fogja. Mivel albérletbe élünk, elterveztem hogy majd úgy beforgatom unibeten, hogy egy ház ára meglegyen.Na igen, de annyira türelmetlen voltam hogy mindenre raktam amit gondoltam hirtelen, 2 nap alatt el is ment... Aztán úgy voltam vele, hogy ha egyszer sikerült, sikerülhet megint nagy összeget nyerni.

Elkezdtem rendszeresen venni a kaparósokat, napi 10-20 ezerért, mondanom se kell hogy az idegbe nem bírtam érzéssel húzni, mert amikor azzal húztam, mindig nyertem.

Közben tippmixelek is papíron,online, van hogy nagyon sokat nyerek, de másnap addig veszem a kaparóst, meg rakom a szelvényeket amíg el nem fogy a pénzem. Olyan mintha nem is lennék önmagam. Miután egy forintom nem marad, akkor tisztul ki az agyam. Először borzasztóan éreztem magamat, napokig depressziós voltam, majd elkezdtem eladni itthonról a felesleges cuccaimat, hogy legyen pénzem. De aztán az is arra ment el.

Párom semmit nem tud erről, képtelen vagyok elmondani neki nem bírnám ki ha elhagyna. Ő nem szereti a szerencsejátékot, sose érdekelte. Azt tudja amiket nyerek, akkor örül dicsér, azt nem mennyit csesztem el..

Nem tudok megálljt parancsolni magamnak ha pénz van nálam. Gyűlölöm magamat. Szeretném ha ez az érzés elmúlna. Normálisan életét akarok élni újra, segítségre van szükségem nem bírom már.

Bármit eltervezek hogy majd veszek, sose tudom megvenni. Senki nem tud semmit, iszonyatos nyomás van rajtam.

Pár hete elkezdtem online nyerőgépezni is, többször nyertem már sokat, de nem bírok leállni, 0 - ra viszem magamag.

Rengeteget dolgozok a fizetésemért, próbálom magamba sulykolni ezt, de nem megy egyszerűen. Ha megjön a fizetésem, mintha elmenne az eszem.

Normális válaszokat szeretnék kapni, nagyon ki vagyok. Nem akarok így élni normális akarok újra lenni.

Gyenge szarnak érzem magamat. Már csak az az öröm van az életembe hogy játszak, párom se nagyon foglalkozik velem, olyan magának való.

Szeretek festeni, horgolni, tök jól megy, kapok sok dicséretet, elterveztem hogy horgolok néhány táskát, eladom. De egyszerűen sajnálom a pénzt az anyagra, pedig mindig megfogadom hogy a következő hónapba megveszem, de amikor ott a fizum, elszarom. Gyűlölöm magamat. Segítsetek. Soha senkinek nem beszéltem még erről de ez már nagyon a vég, érzem.


2022. jún. 11. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el a párodnak őszintén az egészet és kérd meg hogy ő kezelje a pénzedet amíg ilyen késztetéseid vannak.

Plusz rengeteg olyan kaszinójáték appot le lehet tölteni telefonra, amiben nincs valódi pénz, de a játék öröme ugyanúgy megvan, esetleg azzal lehetne kiélni a játékszenvedélyt, annak nincs tétje. Mégis eufórikus tud lenni ha nagyot nyersz a játékban.

2022. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csináltam már azt, de nem adott semmit, inkább csak mégjobban késztetést éreztem, hogy valódival játszak.

Nem merem elmondani úgy félek hogy elhagy. Már azon gondolkodtam, hogy vagy 1 hónap táppénzre itthon maradok, hogy valahogy megpróbáljam helyre tenni az életemet.

2022. jún. 11. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Nem csodálkozom. Én hónapok óta hetente 4-8 ezret baxok el Ötös- és Hatoslottóra. Ha lenne rá, talán többet is. Mert én élni akarok, élvezni az életet, és soha a büdös életben nem dolgozni azért, mert kell. Soha nem akarom számolgatni, mennyit költök, és azon aggódni, mi lesz holnap vagy sok év múlva. Soha nem akarom, hogy ne legyen pénz a hirtelen jött kiadásokra, legyen szó hajszárítóról, mikróról, hűtőről, mosógépről, vagy bőrgyógyászról. Nem akarok karrier elkezdéséért tanulni aztán küzdeni, hogy fenntartsam. Sok minden érdekel, szeretnék tanulni, és sok mindenben szeretnék sikereket elérni, de ezeket úgy, hogy a pénz mellékes, mert "van elég". Viccesen hangzik, hogy rengeteg pénzt szeretnék azért, hogy soha többé ne kelljen gondolnom a pénzre. Annyi mindent tervezek és csinálok is, de a békém egyszerűen nincs, és sok mindennel nem is haladok, mert feszült idegekkel állok a világhoz a fent írtak miatt. Nem old meg mindent a pénz, de igenis sokkal jobbá teszi az életet, milliónyi lehetőséget kínál.


Apámnak xar az egészsége, régóta 12 órás munkákat csinál, és nem halad egyről a kettőre, és mára elfáradt, már csak ezért sem. Plusz pocsék a szerencséje, volt hogy a munkásautója és a másik autója egyszerre romlott el, nem tudott menni dolgozni, miközben így is ki kellett maradnia betegség miatt. Milyen jól jött volna fölösleges pénz erre.


Anyám, aki azért tette szét a lábait, hogy feltöltse a hűtőjét, szerinte nem fontos a pénz... de a tettei nem ezt mutatják.


Ők és mások is azt igazolják, mennyire fontos, de nincs.



Kérdező! Sok sikert kívánok, hogy leállj, vagy legalábbis kb normálisra csökkentsd.

2022. jún. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Rehabra kéne menned sürgõsen.

Intaháza,Nyírö,Sote,Pécsvárad,Noszvaj,Emberbarát Alapítvány,Minnesote program.

2022. jún. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gublug ***** válasza:

Szia.

Amellett, hogy tényleg szak segítséget kell kérned egy pár dolgot még leírnék.


1. A döntés: attól még, hogy gyengének érzed magad képes vagy döntést hozni. Egyszer magad is megelégeled majd, valaminek a hatására, ezt az állaptot és el fogod dönteni, hogy: nincs tovább.

2. Agykontroll: Ajánlom Domján László féle agykontroll tanfolyamot. Keress rá a neten. Esetleg meg tudom osztani a kis füzetet pdf-ben, amit a tanfolyamon kaptunk. De antikváriumban is vehetsz agykontrollos könyveket, sikertörténetekről is. Az agykontroll egyszerű és nagyszerű teknikákkal segít, hogy az agyad több részét használd ki, mint amennyit a hétköznapi ember használ.

3. Amikor valaki függőséggel küzd fontos, hogy felismerje, hogy függő. Ezt te felismerted.

A következőkben, napról napra, lépésről lépésre dolgozik önmagán a következő módszerrel:

összegyűjti magának, hogy milyen érvek szólnak a függősége tárgya mellett, és milyen érvek szólnak ellene. Ezt a listát mindennap szem előtt tartja és rögzíti magában és ésszerűen gondolkozik róla.

Előbb utóbb meg fogja érteni, hogy nincs szüksége a függőségének tárgyára.

Tehát ha pl. egy dohányosról van szó, akkor:

Mellette: szocializál; úgy tűnik, hogy lenyugtat;

Ellene: káros a tüdőre; káros másokra nézve is; sokba kerül; rossz a szaga;

2022. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miujság kérdező a kérdés kiírás óta? (egy hasonló cipőben járó szenvedélybeteg)
2022. aug. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!