Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A fájdalomra úgy tekinte...

A fájdalomra úgy tekinte mintha jól esne..ez normális?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát megvágom magam tök véletlenül és arra gondolok hogy ez milyen jó érzés és elmúlik a fájdalom. Ez mennyire normális. Szokott olyan is lenne hogy szándékosan vágom meg magam hogy megnézzem hogy tudom e irányítani a fájdalmam.


Mit gondoltok erről?



2022. jún. 12. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Fordulj pszichiáterhez. Mazochizmusra vagy hajlamos.
2022. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én adhatok neked néhány pofont, ha élvezed.
2022. jún. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészséges a vagdalás
2022. jún. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Ez szorongás, falcolásnak hívják a vagdosást, manapság tipikus. Ezzel a kártékony móddal csökkented a benned lévő feszültséget. Inkább a tested fájjon, mint a lelked. Klinikai szakpszichológushoz kell menni.
2022. jún. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem is szokott fájni, ha mélyen vágok sem fáj, szerintem azért mert már hozzászoktam vagy nem tudom, s néha elképzelem hogy rendesen felvágom az ereimet, szerintem meg sem érezném 😂
2022. jún. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Nem adaptív. A fájdalom jelzi, hogy baj van, beteg vagy, megsérültél. Ha ezeket ignorálod, akkor még nagyobb baj lehet belőle. Szerintem biztonságosabb egy fájdalomcsillapítót bevenni, mint arra kondícionálni magad, hogy nem fáj, miközben a fájdalom a helyes reakció.
2022. jún. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
útsó előtti normális vagy te?
2022. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!