Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek teljesen szétesni,...

Kezdek teljesen szétesni, tudnátok tippeket adni? (szorongásos depresszió)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyre inkább azt érzem, hogy mélyrepülésbe kezdett az életem. Alapból is szorongásos depresszióm van, ami egyébként elég jól alakult az utóbbi időkben (sokat javult), de most mintha visszatérne. Enervált vagyok a mindennapokban, a munkámban sem tudok úgy lelkesedni, pedig tényleg azt csinálom, amit szeretek. Minden mindegy, alig mozdulok ki (home office), a hobbijaimat kb rég elfelejtettem. Minden nap úgy fekszek le, hogy másnap erőt veszek magamon és gőzerővel csinálom a munkám, lemegyek futni, pörgök, megtanulok valami újat, stb, de valahogy nem akar menni.. Ehelyett takarékon csinálom a munkám és örülök, ha kávét csinálni felkelek egyáltalán a munka közben. A délután meg... kb semmivel sem telik.. Egyszer már nagyon mélyre estem, pszichológusi segítséggel sikerült kijönnöm és nem akarok újra lesüllyedni. Nincs most pénzem pszichológusra, de hiszek abban, hogy ki tudok még egyedül is jönni. Mit tanácsoltok? Van valamilyen tuti bevált módszeretek? Alapvetően jókedélyű, pörgős személyiség lennék, de egy korábbi trauma nagyon megváltoztatta az életem.. Kicsit haragszok is magamra emiatt, hogy nem tudom visszaszerezni azt, aki voltam... Köszönöm.
2022. jún. 16. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
TB-re is tudsz menni pszichológushoz, a helyi pszichiátriai szakrendelőn keresztül...
2022. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérdező: milyen trauma ért? Ha ez ránt vissza, vagy sokat gondolsz rá, lehet ez veszi el lelkierődet és ezért nem látsz értelmet, cselekvési lehetőséget a jelenben.
2022. jún. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm, megpróbálom!

2. Akkoriban pszichológushoz jártam, így ezt a traumát sikerült feldolgozni, csak a lenyomatai, következményei maradtak meg. Ez a mostani valami más: inkább aggódok, félek, tehetetlennek érzem magam a jövő miatt és emiatt bénulok le ennyire.. Csak ugye pont ezért lenne fontos, hogy erős maradjak.

2022. jún. 16. 09:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanez (volt?) a helyzet velem is. Trauma, depresszió, a korábbi pörgős, erős, lelkes, motivált énem egyik napról a másikra eltűnt és egy érdektelen, céltalan, keserű emberré váltam. Ez már 10 éve volt. Elhíztam, alkoholista lettem, depresszióm hatodik évében elkezdtem terápiára járni, 1,5 évig tartott. Nem érzem úgy, hogy az használt volna, viszont kaptam antidepresszánst, amit kb. 2 évig szedtem, na az jó volt, az segített. Elmúlasztotta az állandó szorongást, lelki fájdalmat, az évekig tartó szenvedés helyére pedig egy nagyon kellemes és pihentető "leszarom, bekaphatja mindenki" érzés került. :) Nem ideális, de sok év szenvedés után tényleg nagyon pihentető. Elhagytam nemrég az antidét is, nem tért vissza a szenvedés, viszont a leszarom mentalitás is nagyjából elmúlt, újrta elkezdtek érdekelni dolgok. Elkezdtem fogyózni, abbahagytam az ivást és bár a régi munkakedvem, motivációm még nem tért vissza, de már kezd érdekelni a munkám is megint. Szóval lassú folyamat, de nekem az antidepresszáns segített.
2022. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, vannak fent a youtube-on jó relaxációs hanganyagok, nekem sokat segít. Írhatnál naplót is, nem feltétlenül naplóformában, hanem csak nyiss egy word-ot, és írjad, ami a csövön kifér. Káromkodhatsz, anyázhatsz, szitkozódhatsz. A lényeg, hogy ezek a lefolytott érzelmek kifelé jöjjenek. Még ha annak, akinek szíved szerint címeznéd is, nem tudod/akarod kifejezni.
2022. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Hű, az alkohol nekem is probléma volt, szerencsére kb 1 éve sikerült annyira elhagyni, hogy manapság csak heti 3-4 sört iszok meg. Köszönöm mindkettőtöknek, megpróbálom ezeket! :)
2022. jún. 16. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!