Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy mentálisan teljesen...

Egy mentálisan teljesen egészséges embernek hogy lehetne szemléltetni, hogy milyen a nagyon durva klinikai depresszió?

Figyelt kérdés
Most a depresszió nem azon szakaszáról beszélek, mikor valaki érzéketlen, nem örül semminek és nincs kedve semmihez, hanem a nagyon extrém depresszív melyhullamrol, amikor a kietlenség kilátástalanság, magány egy teljesen másik dimenzióba viszi az embert és panikrohamot kap, a földön összegörnyedve fetreng es csak az jár a fejeben hogy legyen már vége. En ebben elek 6 eve. Sem a családom, sem az egészséges emberek, sőt meg maguk az orvosok sem tudjak hogy milyen ez, en sem tudtam 18 éves korom előtt, így teljesen egyedül vagyunk ezzel, ezt csak akkor érthetnék meg, ha megtapasztalhatnak.
2022. jan. 24. 05:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
'Puding próbája az evés.' Aki ilyet soha nem tapasztalt meg annak csak valami sejtése lehet csak. Teljes más valamit megélni mint elképzelni, soha, de soha nem lehet a kettő teljes fesésben! Teljesen mértékben 'szemléltetni' igazából nem lehet.
2022. jan. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen, ez a baj, ezért nem értenek meg, ezért nem ertik hogy lehet magadtól eldobni az életet es szornyulkodek. A pszichológus is csak le akar beszélni.. komolyan kellene erre egy szer
2022. jan. 24. 07:19
 3/25 anonim ***** válasza:
62%
Olyan szer van ami kiüt a valóságból, de attól nem lessz jobb tiszta fejel. 'Csak adsz egy pofont a sz@rnak vele.'
2022. jan. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Ha elég intelligens és van egy kevés érzelmi intelligenciája is, akkor meg tudja érteni.
2022. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyen, adni kell neki 150mg MDMA-t, aztán amikor lejött róla, mesélhet hogy érzi magát. :)
2022. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom miből gondolod, hogy az orvosok sem tudják, honnan tudod te, hogy ők nem-e voltak depressziósok? Én is voltam éveken át súlyosan depis, és tudom, hogy ilyenkor neked a legrosszabb, de csak megsúgom, hogy a kiút egyik kulcsa az, hogy megpróbálsz kilátni abból a kicsi fejedből. Értem ezalatt, hogy nem szűkíteni kéne befelé a tudatod, a betegségtudat irányába minnél jobban. Nem, nem csak te tudod, nagyon sokan tudják. Lehet viszont, hogy te nem tudod még, hogy a depresszió után mi van, nem? Én tudom, és megsugom neked, hogy egy darabig mehet az önsajnálat, kell is az. De egy idő után menni kell, és küzdeni, nem lehet rinyálni állandóan. Nem érti meg a család? És? Szerinted, ha 6 év alatt nem értették meg, akkor majd most fogják, és emiatt el kell morzsolni pár könnycseppet, hogy, hát a fene egye meg, nem értik a családban? Nem, értik, nekem sem értették. Ahogy nem értik a mai napig az ADHD-t, meg sok minden mást sem. Szarni rá, nem ők fogják megoldani amúgy sem. Ha nagyon toxikusak, akkor fel kell lázadni valamiképp, de süppedni bele ebbe nem lehet, nem vezet sehova, csak lefelé.
2022. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

5, en mar próbáltam es nem volt nehéz lejonni róla. Semmi köze nincs a depresszív melyhullamhoz.

En az olyan orvosokra gondoltam aki soha nem volt depressziós. Hiába tanuljak sok évig, ok csak a tüneteket látják rajtunk, nem tudjak hogy milyen ez.

2022. jan. 25. 06:28
 8/25 anonim ***** válasza:

Nem kell szemléltetni. Azok akikkel együtt élsz, csak azt kell lássák, hogy milyen szépen alakul az állapotod az SSRI gyógyszerrel.


Aki azt írta, hogy olyan szer van ami kiüt a valóságból, annak gőze nincs arról, hogy mivel kezelik a depressziót, és annak mi a hatása.

A benzodiazepin száramzékok (Xanax, Rivotril, stb.) azok amik kiütik az embereket. Ezek a nyugtatók, amik amúgy az idegrendszer depresszióját okozzák a hatás alatt.


A szelektív szerotonin visszavétel gátlók (Paroxat, Escitil, stb.) pedig nem ütnek ki senkit. Pont az ellentettje az igaz. Aki nem depressziós, annak semmit nem okoz a gyógyszer, maximum egy jó fejfájást. Aki pedig tényleg beteg, azt ez húzza ki a poklok poklából. Már lassan 2 hónapja szedem (kb 10 éve kezdődhetett nálam a súlyos depresszió, csak annyira lassan alakult ki, hogy gyerekként ezt nem vettem észre), és hihetetlenül jól (értsd: normálisan) érzem magam. Van kedvem csinálni dolgokat, reggel fel akarok kelni, ismét szeretek dolgozni.

Az első naptól kezdve írtam naplót, vezettem mikor hogyan érzem magam. Szépen stabilan javult az állapotom. Eleinte furcsa volt nagyon, de most már nincs halálvágyam, hanem pont hogy szeretnék létezni. A színek, szagok, hangok is jobbak, az emberek arckifejezéseit is könnyen tudom értelmezni. Tiszta lett a fejem is. Könnyű gondolkodni.


Szóval igen. Van rá szer. SSRI-nek hívják őket, és hatalmas marhaság azt hinni, hogy mindent meg lehet oldani magadtól, gyógyszerre meg semmi szükség. Ha ez így lenne, akkor nem lettem volna depressziós annak ellenére, hogy amúgy mindenem megvan, és éveken keresztül dolgoztam azon, hogy majd egyszer talán jobb lesz az állapotom. Szuper munkahely, rendes főnökök, anyagi jólét, barátok és minden más. Amikor mindegy, hogy mennyire vagyok sikeres, és mindegy mit csinálok, mert semmitől sem vagyok boldog, akkor de, kell a gyógyszer.


A depressziós ember nem azért sajnáltatja magát, mert az neki olyan jó, hanem azért, mert egyszerűen minden már-már elviselhetetlen. És itt nem csak a hangulattal van a baj, hanem aludni sem tudsz, emésztésed össze-vissza, energiád sincs. Funkcionálsz ugyan, csak nem egészségesen. Léteznek ám mentális betegségek, csak itthon ez hatalmas tabu...

2022. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

#8 Sarkítok, de akkor mindenkit be kell gyógyszerezni akinek rossz a kedve és már depressziós? - Beveszi a pirulát és minden oké zöld a fű kék az ég süt a nap és csicseregnek a madarak...


Mi az oka a depressziódnak mit szüntet meg?


Kell lenni kiváltó oknak, traumáknak sérelmeknek ami következtében depressziós lesz valaki. Nem úgy működik általában [pl. azt el tudom képzelni valaki elveszti a gyerekét/más szertettét, szerelmét és nincs senkije nem volt rajta kívül és másnap mély depresszióba süllyed] ,hogy egyik nap nincs a másik nap már van depresszió.

2022. jan. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Mivel a depressziónak is vannak különböző fajtái, ezért alapvetően az általánosításod nem igaz.


7


Az, hogy te abban az állapotban milyen egyéb gondolatokat teszel mellé más kérdés. Nem nehéz róla lejönni, csak pár óra. De az nem kellemes. Persze annak, akinek az agya amúgy sem egészséges épp, arra totál másképp hat.

2022. jan. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!