Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség, a pszichiáter...

Segítség, a pszichiáter lerázott, full kivagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
10 éve tartó állapot, először depresszióval kezdődött, majd egyre inkább produkáltam borderline tüneteket. Párkapcsolataimban mindig érzelmileg labilis voltam, sokszor öngyilkossági gondolatokkal, hatalmas veszekedéssekkel, generált problémákkal. Beilleszkedni soha sehova nem tudtam. Egyre kevesebb barátom volt, felületesebbek, szüleimmel rossz a kapcsolatom, elhagyatva érzem magam, nem tudok kire támaszkodni. Indulatokat nem tudom kezelni, szeretetéhes vagyok, ugyanakkor ambivalens sok mindennel. Évekig tartü győzködése saját magam után végül rávettem magam - miután már mindennaposak voltak az öngyilkos gondolataim -, hogy pszichiáterhez fordulok. Alig vártam, mert már majdnem mindennaposak voltak a sírások, kiakadások, veszekedések, hangulatingadozások. Kitöltött velem az orvos egy depresszió és egy szorongás tesztet. A depresszióra közepes erősség jött ki, szorongásra súlyos. Elmondtam a dolgokat a pszichiáternek, de eléggé lerázósnak tűnt. Mondta, hogy heteken belül felkeres egy pszichológus, de hosszú a várólista és egyeztetünk, de konkrétan semmi diagnózist nem írt fel, sőt... a lapomra csupa hazugságot írt csak, pl mondtam h vannak öngyilkos gondolataim, erre a lapra azt írta, hogy nincsenek. És a diagózishoz valami olyat írt, hogy alkalmazkodási zavar. Kapja be a jó kva édes anyját... azt érzem, hogy az ilyen rendeléseken csak azt veszik komolyan, aki őrjöngve megy be??? Ha már valaki kulturált módon elmondja a bajait, annak semmi baja??? Annyira elkeseredett vagyok, mert VALÓS problémáim vannak és egyszerűen nem vesz komolyan... annyira ideges voltam, hogy a hazafele úton végig káromkodtam, itthon csapkodtam, dobáltam a telefont, rúgodtam a szekrényt és úgy ordítottam, akkorát, hogy majdnem elájultam... egyszerűen elkeseredett vagyok... tudom évek óta h baj van, full elkeseredettségemben a segítség reményében elmegyek és leráz... HOVA MÁSHOVA FORDULHATNÉK????? SZENVEDEK, GCIRE... Segítség...

2022. jún. 16. 16:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és ráírja a papírra h hangulata átlagos, normál, miközben tegnap este csak 6 órán keresztül sírtam és a mai látogatáson is többször majdnem elsírtam magam... menjen le a jó kra anyjába
2022. jún. 16. 16:07
 2/17 anonim ***** válasza:
Most mit lehet erre mondani? Menj másikhoz,vagy magánrendelésre.
2022. jún. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

EGY pszichiáter lerázott, de vannak sokan. Keress másikat. Vsz fizetni kell, a tb-s pszichiáterek kevesen vannak és túl vannak terhelve a "kötelező" (demens, alzheimer-es, skizofrén, stb betegekkel). Várd ki a pszichológust vagy legalább keress egy coach-ot. Egy jó életvezetési tanácsadó rengeteget tudna segíteni neked.

Ami még segíthetne, hogy önsegítő könyveket illetve videókat keresnél, illetve egy egyszerű módszer: írjál, ha ez nehezen megy, készíts hangfelvételeket a monológodról.

Még egy észrevétel a kommentedre: rengeteg elfojtott érzelem munkálhat benned, hiszen azt írod "majdnem elsírtam magam". Miért NEM sírtad el magad? Pszichomókus mind készül zsebkendővel, nála szabad sírni. De te nem sírtál. Iszonyat feszültséget cipelsz magaddal.

Ordítás, csapkodás, dobálás helyett sírj inkább. Ennek élettani oka van, hogy miért hasznosabb. Az agresszív viselkedési formák során adrenalin termelődik, fokozottabb állapotba kerülsz. A könnyel viszont méreganyagok távoznak, ezáltal csökken a feszültség. Ha férfi vagy, akkor is inkább sírj. Ne törődj azzal, hogy nem férfias: úgyse látja senki. Utána igyál vizet, hogy ne fájduljon meg a fejed. (Ha nő vagy, akkor még furcsább, hogy nem sírsz.)

2022. jún. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A Rókus Kórházban működő pszichoterápiás osztály nagyon jó, én pár éve voltam ott, amikor még a Pszichiátriai Klinikán működött. Négyhetes befekvős programok vannak, sémafókuszú kognitív csoportos pszichoterápia keretében.

Meg még a Tündérhegyről is jókat hallottam.

2022. jún. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó szándékú válaszokat!


Azért nem akartam sírni, mert nem akartam "jelenetet", nő vagyok egyébként. Gondoltam, kulturált módon, mint két felnőtt, elmondom neki, hogy mi a bajom. Kendőzetlenül elmondtam neki a dolgokat. Mondta, hogy szerintem semmilen pszichés gondom nincs, de azért egy 15 alkalmas pszichoterápiát javasol... és hogy majd VALAMIKOR keres a pszichológus, de lehet nem mostanában, mert hosszú a várólista... szóval kb teljesen felesleges volt az egész. Nekem már az nagy lépés volt, hogy elmentem egy ilyen rendelésre, segítséget szerettem volna, mert már saját magamat sem tudtam elviselni... és leráznak. Nekem pont ez a gyenge pontom, a lerázás.

2022. jún. 16. 16:27
 6/17 A kérdező kommentje:
*szerinte semmilyen
2022. jún. 16. 16:27
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
"pl mondtam h vannak öngyilkos gondolataim, erre a lapra azt írta, hogy nincsenek". Ez azért van mert akkor a pszichiáteren semmi felelősség nincs! Sajnos így van.
2022. jún. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
Vettél be valamit, mielőtt odamentél? Volt beutalód? Munkádat, magadat, családodat el tudod látni?
2022. jún. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Énis így vagyok,csak én a pszichológussal jártam így azzal letudva hogy szerinte nekem szorongásom van és elküldött,de hogy mi okozza kikezelni vagy valami az már luxus. És szerinte az sem volt gond hogy sokszor öngyilkos gondolataim vannak de persze ez nyilván rendbe van,úgyhogy köszönöm a magyar ellátást.
2022. jún. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

8, nem vettem be semmit, miért kérdezed? Beutalóm nem volt, nem vagyok jóban a házi orvosommal, azt a kört megkerültem. Munkámat nehezen látom el, semmi motivcióm az egészhez, nem is érdekel, fel is szeretnék mondani. Magamat ellátom, családom egyelőre nincs.


Magamtól kerestem fel a rendelést és kértem időpontot, miután napokig kb meghalni volt csak kedvem, ez csak 1 órás vizsgálat volt.

2022. jún. 17. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!