Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is tapasztalja, hogy sok...

Más is tapasztalja, hogy sok a gyenge minőségű pszichológus / pszichiáter? Mi ennek az oka? Példák lent, és nem, nem az a baj, ha kritikát fogalmaznak meg...

Figyelt kérdés
Például az egyik állandóan az órát nézte, döbbent fejeket vágott pusztán azért, mert introvertált, nem bulizós tinédzser voltam, mindezt 15 rugóért. A másik a megbeszélt egy óra helyett befejezte bő 30 perc alatt úgy, hogy közben kijárkált mással beszélni, de volt olyan is, aki látatlanban akarta megszakérteni a gyerekkorom, hogy az nem is volt olyan durva, a legtöbbeket hidegen neveltek... Ezekhez nyilván nem is mentem vissza. Azt veszem észre, hogy sokan számolnak be hasonlókról, vagy még durvábbakról is. Mióta lettek ilyenek ezek a szakmák? Mielőtt valaki azt hinné: nem az építő, hasznos kritikával van gond, azt el is várom (hiszen azért fizettem érte), hanem amikor ordít a szakemberről, hogy sz.rik az egészbe bele, motiválatlan, látatlanban állít valótlanokat, stb. A pénztelenség sem ok, hiszen magánban voltam, nem a leterhelt államit vettem igénybe.

2022. jún. 16. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem valójában ugyanannyi a jó pszichológus/pszichiáter mint a rossz, legalább ugyanannyi ha nem több, de egész biztosan nem kevesebb. A rosszakról mindenki panaszkodik és véleményt mond, a jókról meg kevesebbet beszélnek. Többek között azért mert meggyógyult, helyrejött az illető és ezért maga mögött hagyja a témát, szemben azzal aki nem jött helyre és így még mindig foglalkoztatja az állapota, illetve általában azok beszélnek a szakemberről inkább akik nem voltak vele megelégedve vagy nem jött be és mást keresnek, akik kénytelen beszélni az egészről mert valahogy csak előre kell lépniük de aki meg helyrejött és jó szakemberhez került, neki nincs oka beszélni róla, legfeljebb ha valaki megkérdezi véletlenül nem ismer-e jó szakembert, akkor elmondja, hogy igen. Persze aki nagyon szégyelli, hogy pszichológus/pszichiáter kellett neki, hiába helyrejött, az nem vallja be lehet még akkor se.


Azért ne általánosítsunk ennyire!

2022. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Most nem pont a pszichiáter téma, de orvosokra vonatkoztatva is azt lehet tapasztalni, hogy a magánellátás nem garancia. Adott orvos, aki gyökér TB ellátás keretei között, több pénzért sem erőlteti meg magát, nem lesz kedves, empatikus, érdeklődő. Annyira beléjük ivódott ez az istentudat, hogy ők nélkülözhetetlenek, hogy elszaladt velük a ló.


Drukkolok, hogy sikerüljön neked értelmes pszichiátert kifogni, ne ilyen gyökeret. Felháborító...

2022. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Senior Séf ***** válasza:
35%
Nagyon felhígult a szakma. Egy időbe boldog-boldogtalan pszichológusnak tanult, és ez a sok-sok újdonsült agykurkász mind meg is akar élni a szakmájából. Így aztán olyan eseteket is elvállalnak, amik egyértelműen a helytelen táplálkozás következményei, és a helyreállítást is a béltraktusban kéne lefolytatni.
2022. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Valóban felhígult a szakma, a másik kedvencem még mikor olyan közhelyekkel dobálóznak, mintha csak a Nők lapját olvasnám. Egyébként valóban egyre nagyobb gáz a magánszektor is, nemrég a fül-orr-gégész kért el ugyanannyit az ellenőrző vizsgálaton, mint az állapotfelmérőn (kb. 15 percet voltam bent, jóformán csak receptet írt fel).
2022. jún. 16. 18:32
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
A pszichiáterek legtöbbje félistennek gondolja magát. Az hogy 45 percért elkérnek 20-25 ezer forintot az felfoghatatlan. Az erecept óta meg aztán pláne nem találkoznak beteggel, mert nem is akarnak. Nem érdekli őket semmi. Ez szerintem a pszichiáterek 65%-ra igaz. Pénzéhesek, lenézőek, semmitmondóak.
2022. jún. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom de nekem nagyon komplex a gondom es ilyen kérdések láttán mindig csak meg depressziosabb leszek, mert tudom hogy nincs segítség
2022. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Az utolso valaszolo biztatasaul:

Akihez en jartam, a fentebbiek egyiket sem csinalta, hanem:

- idoben ott volt, ahol megbeszeltuk, egyszer sem kesett a 3 ev alatt

- a ram szant ido pontosan 50 perc volt, nem tobb, nem kevesebb (kevesebb csak akkor, amikor en kertem, hogy 5 perccel korabban fejezzuk be, mert idore mentem valahova)

- az 50 perc az enyem volt, nem beszelt magarol, talan csak 1-2 alkalommal mondott peldat

- amikor faradt vagy szetszort voltam, jeleztem neki, hogy tudja: nem biztos, hogy teljesen ott tudok lenni. O ezt kezelte, nem volt gond. Visszafele egyszer sem hangzott el az, hogy o faradt lenne, pedig neha eleg karikas volt a szeme

- vegig figyelt ram, volt, hogy szo szerint visszamondta az egyik kijelentesemet

Nagyon sokat tanultam tole magamrol, a masokra valo figyelesrol.

Vannak jo peldak is :)

2022. jún. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Már bocsi de muszáj ilyen lenézően beszélni a szakemberekről és folyton általánosítani? A sok rossz pszichológus és orvos mellett vannak sokan, akik meg nagyon is jók.


Ha nem jön be az egyik, keresgélj kitartóan vagy esetleg próbáld máshogy megoldani mert sose tudhatod, lehet más is tud segíteni a bajodon, mármint más módszer.

Én voltam már nagyon súlyos krízishelyzetben de mégis megoldódott a problémám pszichológus, pszichiáter nélkül, bár terveztem menni, de közben mégsem lett rá szükség. Nem azt mondom, hogy a pszichológus, pszichiáter mindig szükségtelen, de ne zárd ki annak az esélyét, hogy máshogyan is megoldható a probléma. Ha nem megy máshogy, akkor persze menjél szakemberhez.


De komolyan nem kellene még mások reményét is elvenni, lásd 6-os komment. A 6-os kommentelő meg nehogy feladja egy kérdés miatt!


Egy kicsit legyetek kitartóbbak és ne adjátok fel az eddigi kudarcok miatt!

Inkább tartson tovább de csak azért is keress jó szakembert, hogy aztán meg tudj lelkileg gyógyulni mert hosszú távon pozitív hatása lesz de ne adjátok fel mert akkor már az esélye is elúszik a javulásnak.


Az orvosok között is lehet van bunkó meg nem hozzáértő de vannak csodálatos orvosok is. Én is találkoztam már olyannal, aki nem értett a szakmájához eléggé vagy értett de bunkó volt de sokan meg nagyon hozzáértőek és kedvesek voltak. És emberségesek. És az esetek egy részében (amikor pozitív volt a tapasztalatom) nem is magánorvos volt és nem magánrendelőben történt a kezelés. A személyiségén múlik, én azt mondom. Mi lenne ha mindenki feladná és sose menne orvoshoz a bajával, nemhogy a régihez de újat se keresne csak azért mert valakivel nem volt elégedett?


Meg akartok gyógyulni vagy nem?

Még a rákos betegek sem adják fel nagyon sokszor hanem küzdenek naponta és értékelnek minden haladást, minden jó hírt, reményt és minden megélt napot.



Mondom ezt én, aki depressziós voltam hónapokon keresztül és már nem egyszer az öngyilkosságot fontolgattam, mindenkivel összevesztem, nem láttam értelmét az életemnek, képtelen voltam normálisan aludni. Ez már több mint egy éve volt. És itt vagyok, életben vagyok, halad az életem és örülök, hogy nem adtam fel akkor. Én vagyok az élő példa, hogy nem lehetetlen helyrejönni. És még pszichológusnál/pszichiáternél sem voltam. Pedig nem egy napig voltam depis hanem hónapokon át és csak fokozatosan jöttem helyre.

2022. jún. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szó sincs arról, hogy általánosítottam volna, az azonban tény, hogy SOK a gány szakember. Nem azt mondtam, hogy mind, még csak azt sem, hogy a legtöbb, csak azt, hogy SOK, és nem csak én tapasztaltam ezt. A 6-os meg nem egy kérdés miatt bátortalanodott el, hanem azért, mert nem akar így járni nyilván. Persze keresgéljen, én is azt teszem, sőt, ismertem ingyenes pszichológust, aki annyira lelkiismeretes és tünemény nő volt, hogy kb. el sem hinném, hogy létezik az ilyen, szinte barátként váltunk el. Jelenlegi problémámmal csak azért nem őt keresem meg, mert nem az ő kompetenciája. Azokról a bizonyos szakemberekről azonban csak nem hazudhatok. Most szerinted hogy vélekedjek arról, aki kikerekedett szemmel, nyakát hátrahúzva döbbenget azon, hogy nem voltam lázadozó, bulizós tini, hanem világ életemben introvertált voltam? Mindezt 15 rugóért, egy elvileg nívós rendelőben... Csernusi magasságokba csak nem emelhetem azért az ilyet, ha egyszer nem hozta a színvonalat.
2022. jún. 16. 23:39
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Pszichologus vagyok, sajnalom a rossz tapasztalatot. Ez ellen annyival lehet vedekezni hogy megnezed a szakember honlapjat ha van, ajanlasokat kersze, ha meg rossz akkor nem mesz vissza. Persze azert onvizsgalat se art - o reagalt rosszul vagy te ertettel felre valamit?


Jo es rossz szakember meg mindenbol van. Az elmult evekben hazat ujitottunk fel, a szakemberek egyreszenek a munkaetikaja, becsuletessege minosithetetlen de olyanokkal is talalkoztam akik elott leveszem a kalapon olysn peldamutatok voltak. Nem szakmafuggo.

2022. jún. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!