Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is tapasztalja, hogy sok...

Más is tapasztalja, hogy sok a gyenge minőségű pszichológus / pszichiáter? Mi ennek az oka? Példák lent, és nem, nem az a baj, ha kritikát fogalmaznak meg...

Figyelt kérdés
Például az egyik állandóan az órát nézte, döbbent fejeket vágott pusztán azért, mert introvertált, nem bulizós tinédzser voltam, mindezt 15 rugóért. A másik a megbeszélt egy óra helyett befejezte bő 30 perc alatt úgy, hogy közben kijárkált mással beszélni, de volt olyan is, aki látatlanban akarta megszakérteni a gyerekkorom, hogy az nem is volt olyan durva, a legtöbbeket hidegen neveltek... Ezekhez nyilván nem is mentem vissza. Azt veszem észre, hogy sokan számolnak be hasonlókról, vagy még durvábbakról is. Mióta lettek ilyenek ezek a szakmák? Mielőtt valaki azt hinné: nem az építő, hasznos kritikával van gond, azt el is várom (hiszen azért fizettem érte), hanem amikor ordít a szakemberről, hogy sz.rik az egészbe bele, motiválatlan, látatlanban állít valótlanokat, stb. A pénztelenség sem ok, hiszen magánban voltam, nem a leterhelt államit vettem igénybe.

2022. jún. 16. 18:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi 10-es, általában mindig igyekszem megnézni, hogy kihez megyek. Azon meg nem volt mit félreérteni, hogy valaki fél percenként az órát bámulja, majd ledöbben azon, hogy valaki már kamaszként is introvertált volt (mai napig látom a döbbent, kikerekedett szemét magam előtt, még a nyakát is hátrahúzta pusztán erre a kijelentésre). Ugyanúgy azon se, amikor a nem kicsit hímsovén öreg doki kijelentette, hogy hát a legtöbb gyereket hidegen nevelik, szakmámból adódóan biztos láttam már durva eseteket (segítő pályán mozgom én is), és nekem tuti, hogy nem volt ilyen gyerekkorom... Mikor meg jeleztem, hogy hahó, vertek rendszeresen, kb. csak legyintett, hogy az nem is volt olyan durva. Hát a q anyját. Na őt le is értékeltem szépen a francba.


Egyébként visszagondolva én pont, hogy az idősebbekkel jártam meg. Az a nő, aki két évig segített és aki teljesen ingyen csodát tett velem, az alig volt nálam idősebb (talán csak 3 évvel). Talán az is közrejátszhat, hogy én magam is tanultam segítő kommunikációt, azért pillanatok alatt levágom, hogy ki a rossz szakember. Az biztos, hogy aki állandóan az órát bámulja, aki 60 percet letud 35 percben, és főleg, aki látatlanban, zéró tudás nélkül következtetést von le a gyerekkorodból az nem szakszerű, és nem való a pályára.

2022. jún. 17. 02:28
 12/14 A kérdező kommentje:
* ezért
2022. jún. 17. 02:30
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A rossz tapasztalatokat magad mögött kell hagyni és nem kell vele foglalkozni mert csak hátráltat. Ez az élet minden területén így működik.

Nem szabad engedni, hogy befolyásoljon.


Ami a szakembereket illeti, rossz szakember mindenhol van, ezen nincs semmi meglepő. Az tény, hogy valahogy szerintem szűrni kellene ezeket a dolgokat már az egyetemen. Ha persze egy szakember kezdőként nagyon emberséges és lelkiismeretes és csak utána savanyodik be, azzal nincs mit tenni.

2022. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is kellene, sok a gyilkossági gondolatom, de nem tudom, ki lenne a megfelelő
2022. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!