Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan reagál a szakember,...

Hogyan reagál a szakember, milyen procedúrát végez ha azt mondja neki valaki, hogy öngyilkos gondolatai vannak?

Figyelt kérdés
Van erről személyes tapasztalatotok?
2022. jún. 18. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

Semmit. Miért hiszi mindenki, hogy majd nyalizni fognak neki, ha azt állítja öngyilkos gondolatai vannak? Minden szakember tudja, hogy ez csak figyelem felkeltés, aki komolyan gondolja az szó nélkül megteszi.

Beutal terápiára mi annyit jelent hogy beulsz egy csomo fogyihoz szinezni meg beszélgetni. Ez kell neked?

2022. jún. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Az iskolában tanították vagy a templomban, hogy csak figyelem felhívás? Vagy a böriben? ;(
2022. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Felemelte a gyógyszeradagom és kész.
2022. júl. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
#3 ott a pont. Mondjuk én még nem mondtam az enyémnek, de ő se kérdezte, csak ráírta a lapomra, hogy nincs suicid gondolata a betegnek. xd Amúgy nem hinném, hogy ennek bárki nagy figyelmet kerekítene, a jó gyógyszerrel ezek elmúlnak. Remélem majd, ha mondom az orvosnak meg a terapeutának, akkor nem fognak sehogy se reagálni, csak olyan termmészetesnek veszik a betegségem tüneteként.
2022. júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Állami pszichiáter megemeli a gyógyszert és ennyi, ha komolynak látja a helyzetet, megkérdezi, akarsz-e bemenni osztályra (én akartam anno, szóval nem tudom, mit csinált volna, ha nemmel válaszolok, valószínű, semmit...).

Pszichológus elkezd veled beszélgetni róla, az okokról... engem eddig mindig sikerült "egyenesbe hoznia" a terápia végére, szóval ott se tudom, mi van olyankor, ha mégse... Nyilván ha csak gondolatok vannak, nem szándék, akkor csak beszélgettek róla, ha meg közlöd vele, hogy te kimész és azonnal a villamos elé veted magad, az más, de szerintem nem ezt kérdezed.:) (Akkor elvitethet a mentősökkel, akaratod ellenére is, mert önveszélyes vagy.)

2022. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!