Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hasonló apátiából sikerült...

Hasonló apátiából sikerült valaha valakinek kimozdulnia?

Figyelt kérdés

Sokan írják hogy utálják az életet és ezért akarnak meghalni.

Én nem utálom az életet, pusztán nem érdekel. Nincs bennem gyűlölet, igazából nincs bennem semmi érzelem. Nem várok már semmit az élettől. Napi szinten az jár a fejemben hogy megakarok halni. Nincs rossz sorsom, van családom, párkapcsolatom és nincs különösebben olyan dolog amire panaszkodhatnék az életemben. Végzem a mindennapi teendőim, mintha minden rendben lenne, de egyszerűen semmi nem tud megmozgatni,legyen szó negatív vagy pozitív történésről. Nem tudok semminek sem örülni, régen sok dolgot szerettem volna elérni az életben és tudom hogy bármit el is tudnék de egyszerűen már nem érdekel.


Rendszeresen sportolok, eljárok barátokkal talkozni de mindig ott van a háttérben ez a közöny és igazán semmit sem tudok élvezni.

Egyszer már jártam pszichológushoz, de nem segített. Nem tudom hogy segíthetne-e bármi is viszont minden nap egyre nyomasztóbb.



2022. jún. 20. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig jártál a pszichológushoz? Lehet, hogy egy rosszat fogtál ki, de van jó is. Kéne használnia.
2022. jún. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
pár hónapig jártam
2022. jún. 21. 00:08
 3/5 anonim ***** válasza:
És mi történt a pszichológusnál? Ugyanezzel a tünettel mentél? Hogy maradt abba a terápia?
2022. jún. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jártam x alkalmat aztán egy idő után már nem volt kedvem tovább menni és igazából teljes egészében nem is tártam fel neki azt hogy mi a problémám, próbáltam szépíteni rajta. Kb. azt érzem kicsit hogy nem is akarok jobban lenni, csak átvészelem a napokat valahogy. Nem is akarok emberi interakciókat, beszélni a problémáimról pedig legkevésbé.
2022. jún. 21. 08:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem a pszichológus nem segített, hanem te nem vetted igénybe a segítségét. Az lehet, hogy nem a megfelelő szakember volt, mert a bizalmadat neki kéne kivívnia, de mindenesetre a te közreműködésed nélkül ez nem megy. Olyan, mint a fogorvos. Az embernek nincs kedve elmenni, mert fél, hogy fájni fog a kezelés, de végül is se a kezelés nem fáj, mert érzéstelenítenek, és ez átvitt értelemben a pszichológusra is vonatkozik, mert ő egy meleg elfogadó légkört teremt, és még a fogfájástól vagy épp lelki fájdalomtól is megszabadulsz.
2022. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!