Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A tüneteim alapján, mi bajom...

A tüneteim alapján, mi bajom lehet? Depresszió?

Figyelt kérdés

Nemrég szültem, 2 hónappal ezelőtt. Már a terhesség alatt kialakult nálam az állandó aggodalom, indulatos viselkedés a párommal szemben mert nem törődött velem semmit csak a munkájával. És pánikrohamjaim lettek, amióta megszületett a kisbabám, nem tudtam rendes kapcsolatot felépiteni vele, mert folyton agyalok, remeg a kezem, a szám, nem tudom mi a problémám. Állandóan sirok és a mellkasomba egy furcsa nyillaló érzésem van, ami nem fájdalom hanem mintha a lelkem kilehhelném és elkezd remegni mindenem, nagyon bizarr érzés. Hasonló ahhoz amit 4 évvel ezelőtt éltem meg, pszichózisom volt, pszichiátrián feküdtem és skizofreniform zavarral diagnosztizáltak, antipszichotikumokat és nyugtatót szedtem, ezután pszichoterápiára jártam és rendbe jöttem. Most hasonlóak a tüneteim mint a pszichózisnál. Valamelyik nap elmentem pszichiáterhez magánrenelésre aki azonnal gyógyszert irt, újra antipszichotikumot és nyugtatót, ezenkivűl litiumot, mert a tüneteim és a múltam elmondása szerint bipoláris vagyok. A bipoláris tünetei abszolut rám jellemzőek, felhangolt és lehangolt időszakok követik egymást és borzalmasan viselem a köztes részt amikor változik a hangulatom.


Sokáig elutasitó voltam a gyerekemmel, de ebben is szélsőségek mutatkoznak mert maximálisan ellátom, de mégis néha elfelejtem h létezik. Pl amikor a konyhában vagyok és 2 óra eltelik, belefeledkezek a dolgokba, rájövök h van egy gyerekem mert felsir akkor megijedek és a mellkasomba szúr az a fájdalom és sirok énis. És megijedek hogy Úristen van egy gyerekem.


Az érzések tünetek amik most vannak: Szájremegés, kézremegés, álomszerűnek látom amit látok, mellkasi nyillalás, elidegenedés érzés a testemtől, sirás, panaszkodás, ok nélkül (nemtudom megmagyarázni mi a bajom), öngyilkossági gondolatok. Olyan mintha egy fátyol lenne a szememen, állandóan fáradt agyok és tudom hogy nem a baba miatt mert ő alig sir, alszik eszik mosolyog és gőgicsél. Nem miatta vagyok fáradt.

De azt érzem nem vagyok jó anya, és jobb lenne neki nélkülem, egyrész az alap pszichés gondom miatt, másrészt mert most tényleg van valami bajom, Nem akarom hogy miattam baja történjen valami, pl ha újra pszichotikus lennék akkor ne tudjam ellátni. :(

Legutóbb pár éve volt ez nekem, és ugyanezekkel a tünetekkel kezdődött, csak nem éreztem h van jelentősége. És végül pszichiátria lett a vége, tévképzetek, hallucinációk.


Ezek a depresszió tünetei?



#depresszió #pszichózis #szülés utáni depresszió #öngyilkossági gondolatok #bipoláris affektiv zavar #testtől elválás érzése
2022. jún. 21. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Pszichiáter mellett jársz máshova? Pszichológus/pszichoterapeuta? Jó lenne ha ezekhez is visszamennél. Akikkel akár heti több alkalommal is tudnál a problémáidról beszélni. Én a helyedben az utóbbi kettőt ilyen erős tünetekkel nem is hagynám el, már akkor se ha jól vagyok, havi szinten vissza-visszamennék, hátha hatékonyabban képesek megfékezni egy ilyen epizódot, amiben most benne vagy.

Ez inkább a bipoláris zavar, meg a szülés utáni depresszió keveréke.

2022. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen járok pszichoterapeutához hetente egyszer, de mennyi idő lesz mig elmúlnak ezek a tünetek nálam gyógyszer és pszichoterápia kombinációjával?


Nagyon szeretnék meggyógyulni és hasznos időt tölteni a fiammal. Az antipszichotikum miatt még a tejemet is elkell apasztani, ez mégjobban rányom a hangulatomra, teljesen kivagyok bukva! :(

2022. jún. 21. 12:03
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Teje nem mindenkinek van rendesen, pszichotikum ide vagy oda. De ettől nem leszel rossz anya. Erre találták ki a tápszert, és társait.

Van már ezzel tapasztalatod mennyi idő kellett, ezt én nem láthatom. Amit tudok javasolni az a napirend, hogy ne a problémádra fókuszálj, hanem arra, hogy mi mindent kell tenned. Állítsd be időzítőket a telefonodon, azt mondtad az erős hangok kihoznak az állapotból: reggeliztetés, délelőtti játék, főzés, takarítás, etetés. Próbálj elmenni otthonról, társaságba, heti szinten legalább egyszer. Mindenkinek vannak nehézségei (betegségei) az életben, engem ez emel ki egy nehéz állapotból, hogy nemcsak én vagyok az egyedüli aki ezzel birkózik (bármennyire tűnik, kívülről annak, hogy senkinek nincs semmi baja csak nekem).

2022. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szülést követő hormonális változások okozhatnak ilyen depressziós pszichés tüneteket. Javasolható az erős fényben tartózkodás, a társasági élet és a rendszeres elfoglaltság.
2022. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legfontosabb,vki vigyázzon a babára amíg te alszol! Úgy értem,két 3naponta aludd ki magadd! A nm alvastol simán be lehet fordulni. Jó idegrendszerhez megfelelő alvás, magnézium és persze a gyógyszerek. Mindenképpen anyós,anyukád tudjon a helyzetedrol, nyilván a férjed is.ulj le velük beszélni.
2022. jún. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!