Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell élni?

Hogyan kell élni?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, pusztán azért hogy kezdjek magammal valamit. Olyan szakot választottam, amivel, már ha elvégzem, viszonylag sokféle munkahelyre tudok majd jelentkezni. Egyedül ez izgatott egy picit, hogy találok majd vele munkát, az hogy milyet az lényegtelen számomra. Valamilyen oknál fogva soha nem volt célom. Édesanyám kontrolláló volt, nem igazán mehettem sehova. Barátaim nem igen voltak, nem voltam jó benne. Bezárkózott gyerek voltam, mindig olyanokkal bántottak, hogy ezt se tudod, azt se, hülye vagy, hagyjad úgyse tudod. Ez megmaradt, így gondolkodom most is. Gyerekként ha megkérdezték tőlem, hogy mi akarok majd lenni, azt mondtam nem tudom. Szerintem konkrét választ sosem adtam ilyen kérdésre. Nem érzem úgy hogy lenne saját identitásom, lehet ehhez kapcsolódik a cél, motiváció hiánya, nem tudom. Úgy érzem, hogy én nem élem az életet. Csak vagyok, létezem.

Hogyan tudnék jobban lenni?


2022. jún. 21. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha elvégzed az egyetemet és önállósulsz valamilyen szinten.
2022. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel, azt hiszik nem élek, pedig mindenkinek van saját élete, még neked is. Ha az egyik ember pl azt mondja a másik életére, hogy az nem élet, annak nem lesz igaza soha. Tudjátok minden élet olyan amilyen (tudom sokaknak ezt nem kell megmagyarázni), de mindig a saját életedet fogod élni akárhogy is döntesz. A döntések írányra állítanak, ezért aztán csak el kell indulni valamerre, a lehőtőségek nyitott ajtók, amiket vagy elfogadsz vagy hagyod elúszni.
2022. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ebben a moslékautokráciában nehéz élni :(
2022. jún. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is pont így vagyok ezzel.43 éves vagyok,egy csomó középfokú szakképesítésem van,de igazából nem tudom,miért csináltam őket,igazán egyik se érdekel.

Sokat gondolkoztam ezen,hogy mitől lehet,és arra jutottam,hogy a szüleim a hibásak.

Mindig túl szigorúak voltak velem,az anyám kritikus,az apám meg konkrétan egy barom,soha nem lehetett saját véleményem,mindig leszólták azt.

Ez van.

2022. jún. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!