Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ADHD-m ezek alapján?

Lehet ADHD-m ezek alapján?

Figyelt kérdés

Nem is emlékszem, volt-e olyan életszakaszom valaha, amikor ne lett volna jellemző rám, hogy az égvilágon semmire nem tudtam összpontosítani fél percnél tovább. Adódtak nehézségeim a tanulással emiatt, több mondatot egymás után mindig is képtelen voltam végigolvasni anélkül, hogy elkalandoztam volna teljesen más irányba gondolatban. Van, hogy valami az éppen olvasott dologról jut eszembe, van, hogy érintőlegesen sem kapcsolódik hozzá. Csak olvasom a szavakat egymás után, de semmi nem jut el az agyamig a jelentésükből, mert egész egyszerűen máshol járok fejben. És ez nem kizárólag akkor jön elő, ha olyasmivel kell foglalkoznom, ami nem érdekel. Filmet, sorozatot, animét is nehezemre esik nézni ugyanebből adódóan. Egy jelenetet akár többször is vissza kell tekernem az elkalandozásaim miatt. A legjobban még talán akkor tudok koncentrálni, ha hús-vér ember beszél hozzám, és tudom, hogy reagálnom kell majd a mondandójára, de ezekben az esetekben sem ritka, hogy elveszítem a fonalat (minél tovább mondja és mondja az illető, annál kevésbé köti a figyelmemet). Tanórákon, előadásokon, ahol egyoldalú a kommunikáció, nem kevésbé tragikus a helyzet, mint olvasás vagy médiatartalom fogyasztása esetén. Olyannyira motiválatlanná váltam, hogy három félév csúszásban vagyok jelenleg, mert mindent a végtelenségig halogatok, arra gondolván, hogy "jaj ne, megint csinálnom kéne valamit, és ugyanúgy nem fogok tudni koncentrálni rá, ahogyan eddig sem, szenvedni fogok, rossz lesz, nem akarom elkezdeni".

Feledékeny is vagyok borzasztóan, mire átérek egyik szobából a másikba, kimegy a fejemből, hogy miért indultam el egyáltalán, pont a közbeékelődő random gondolat miatt. De arról is könnyen megfeledkezem, hogy adott napon milyen teendőim lennének, mit hová kellene elpakolnom, mit ettem előző nap stb.

Kisgyerekként anyám állítása szerint nyugis voltam, különösebben mozgékony soha, viszont magamon már általános iskolában is megfigyeltem, hogy képtelen vagyok megülni egy helyben úgy, hogy ne végeznék közben valamiféle pótcselekvést, sőt, ha tehetem, időnként felpattanok és járkálni kezdek hosszasan fel-alá, miközben a gondolataim össze-vissza cikáznak. Másfél-két órás sétákra simán lelépek, nem kell, hogy bármilyen szinten érdekes helyen történjen, csak le akarom vezetni a fölösleges energiáimat.

Egyébként meglehetősen introvertált vagyok, a legtöbb időmet egyedül töltöm (szociális izoláció?), tele vagyok önértékelési zavarral és könnyen kerülök irritált idegállapotba, forrófejű vagyok. Bipoláris zavarral és OCD-vel már diagnosztizáltak, igazából csak azért merülnek fel bennem kételyek azzal kapcsolatban, hogy ADHD-s lehetek, mert lehetséges, hogy a tüneteim egy jelentősebb része visszavezethető e zavarok valamelyikére, illetve hiszek azoknak, akik már egészen fiatal koromtól fogva ismernek és azt mondják, hogy nem vettek észre rajtam fokozott mozgásigényt. Mégis foglalkoztat a kérdés, bennem van az az érzés, hogy csak ezzel lehetne megmagyarázni bizonyos furcsaságokat velem kapcsolatban.

Megalapozottan gyanakszom, vagy csak belemagyarázás ez a részemről? Hol vizsgáltathatom ki magam nagykorúként?



2022. jún. 23. 07:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek alapján lehetséges az adhd.



#9 mi az hogy van szakpszichológiád?

2022. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
49%

"De arról is könnyen megfeledkezem, hogy adott napon milyen teendőim lennének, mit hová kellene elpakolnom, mit ettem előző nap stb."


Én csak erre tudok tanácsot adni. Vezess naplót, írd össze a másnapra tervezett teendőidet .

2022. júl. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 hgwell ***** válasza:
0%

#11

Pl ha űrkutatási projektre jelentkezel akkor kérik.

Tóbb órás pszichokinézis tóbb száz mitológiai kérdéssel amely ad egy eredményt.

Az eredmény a szakpszichid végül.

2022. júl. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
#13 hallod, nem értem amit mondasz pedig nagyon akarom :D most trollkodsz?
2022. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Valószínüleg az vagy.

Amúgy létezik ADD ami hiperaktivitás nélküli, nekem lehet az van.

2022. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 hgwell ***** válasza:
0%

#14

Kötelező szkafander használat lehet hamarosan levegőszűrővel és oxigén termelővel a napfogyatkozás miatt és holt feketére barnulunk.

Trollkodok igen.viszont igaz...lényegében...forróskodnak a golyóink.

és lehet a normális az adhd-s lesz mert épelméjű ebben a világban egyébként se volt.

Én pszichologiai bajom, hofy nem kaptam életet és azt kell bámulnom mindenki egymás hátsójába kapaszkodva ölelkezik, tele dobálja a csomagtartóját étellel és a felét inkább a szemétbe dobja mert ráromlik,minél bunkóbb vagy egy nővel annál jobban szeret a kedvesseg nem igeny.mindenki elakarja tuntetni a masikat es egyhelybe nem tudsz leulni anelkul, hogy el ne kezdenenek pattogni az emberek korulotted, hogy nehogy kinyiffanjon az a személy, aki épp leült a paddra.

Nő nélkül nrm tudsz már munkát vállalni ha nincs aki párkapcsolatban állna veled. Vagy hetente 2-2más lányt dugjál.

Olyan infláció van es napkitoresek hogy a Hold is átuszik a sejhajom felé.

Én nem szeretem ezt a világot,nem is bánnám ha javareszt elpusztulna sokszor megkerdezem magamtol minek jottem erre a vilagra.

Nem igazán szeretnék ebben a vilagban elni, adhatnatok ongyilkos tippeket nekem.

Nem hiszek Istenben és úgy hiszem mikor meghalunkuraljuk a saját gondolatunkat.

Csak egyetlen kedves bàjos érdemes nöt keresgélek kicsit hosszabb tavra legalabb de se baj...

2022. júl. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
0%
Nekem ezek teljesen átlagos emberi nehézségeknek tűnnek amiknek túl nagy jelentőséget tulajdonítasz. Nem mindig a kifogásokat kell keresni arra hogyan szerezz magadnak speciális bánásmódot.
2022. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!