Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan zajlik egy ADHD kivizsg...

Hogyan zajlik egy ADHD kivizsgálás?

Figyelt kérdés

Ugyan sajnos még valószínűleg elég messze vagyok a kivizsgálástól, mivel még csak májusban iratkoztam fel várólistára a Flash Clinichez, de kíváncsi vagyok hogy mi a diagnosztizálás menete. Pluszban még az érdekelne, hogy az orvosok mennyire ragaszkodnak a családtag bevonásához, mert azt hallottam, hogy sok helyen ez része a folyamatnak, viszont nekem testvéreim nincsenek, a szüleim pedig egyáltalán nem támogatóak ebből a szempontból, tehát nem nagyon van olyan ember, akitől tudnának kérdezni.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

22/L



2022. jún. 11. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Először legyen rá pénzed, onnantól kezdve mindegy a családtag.
2022. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gublug ***** válasza:
71%
A Flash Clinicet kérdezd meg! Miért minket kérdezel? Hívd fel őket vagy menj el hozzájuk és a recepciós mindent elmond.
2022. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdéseket tesz fel, pár rövidebb tesztet kell kitölteni (nekem ennyi volt), viszont kéne a szülő. ADHD-t nem lehet megállapítani akkor, ha a gyerekkorrol nincs elég információ. Ahhoz pedig kéne a heteroanamnézis. Mi az, hogy nem támogatóak? Csak eltudják mondani, hogy milyen voltál gyerekként...
2022. jún. 22. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1


Légyszíves ne írj ilyen butaságot, mert meglehet oldani nélkülük is, a mindegy az extrém túlzás. Egyébként mire sorra kerül összegyújti a pénzt, mert, ha mostanában jelentkezett, akkor örülhet, ha január környékén tudják fogadni. És amúgy sem extrém drága, 2x25k, aztán 18k a kontrol. Kibírható összeg, az ADHD kezeletlenül ennek a sokszorosát szokta elvinni

2022. jún. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a 3, hely hogy idemásolom a válaszom mert ide is illik: Előző évben a Zádoryban fizettem közel 200ezret. Minden meg volt várakozással együtt másfél hónapon belül. Szerencsére online volt csak a számítógépes dolog miatt kellett bemenni. Sotéra kérnek beutalót, oda is beadtam régen. Eltelt több mint 1 év mire felhívtak, hogy kb melyik hónapba kerülhetek sorra. Az igaz hogy drága, de ha nem vizsgáltatod ki magad akkor meg szorongsz, hogy ha adhd-s vagy akkor miért nem szeded rá a gyógyszert. Ha meg az jön ki hogy nem vagy az, akkor meg annak örülhetnél is. Mindennek két oldala van. A gyógyszer ebben a hónapban 11ezer ft volt mivel szabadáras. Szóval ehhez is kell pénz. Úgy kalkulálj hogy a diagnózis önmagában kevés.
2022. jún. 23. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!