Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Adhd kivizsgálás ajánlott...

Adhd kivizsgálás ajánlott lenne? Hol? Hogyan zajlik? (17L)

Figyelt kérdés

Több angol tesztet is kitöltöttem, különösen nőknek szántakat is, videókat néztem, és egyre jobban felismerem és gyanakszok rá magamban hogy valami tuti van😅 mivel "gifted child" voltam meg mindig ilyen félénkebb, visszahúzódóbb, a szüleim nem nagyon akarják elhinni hogy lehetne ilyenem...

És a gyógyszerszedéstől is félek😶



2022. jún. 10. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

A Google manapság mindenben tud segíteni, de mivel nehezedre esik használni, tessék:

[link]


Itt le van írva hol, meg hogy hogyan zajlik.


Az online tesztek amúgy semmit nem jelentenek, ilyen mentális betegséget csak szakember tud vizsgálni és megállapítani. Valószínűleg nincs ADHD-d, szimplán csak 17 éves vagy, de a vizsgálat ingyenes, úgyhogy a szüleidnek aligha lehet ellenvetése, ha el akarsz menni.

Háziorvostól kell hozzá beutaló, de azt nem nehéz szerezni, ha komolyan szeretnéd kivizsgáltatni magad.

2022. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
TB alapon másfél év a várólista. Magánban 3 hónap és 150.000ft. A gyógyszer is nagyon drága. Online semmire nem jutsz. Öndiagnózis és online tesztek semmire nem jók.
2022. jún. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

1.


Ne beszélj baromságot, főleg ne olyat, hogy valószínűleg nincs ADHD-ja. Te mi alapján állapítottad ezt meg? A tapasztalat azt mutatja, hogy aki odáig jut ebben, hogy már ki akarja vizsgáltatni, az túlnyomó többségben az is.

2022. jún. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előbbi válaszom hasonló kérdéshez: Előző évben a Zádoryban fizettem közel 200ezret. Minden meg volt várakozással együtt másfél hónapon belül. Szerencsére online volt csak a számítógépes dolog miatt kellett bemenni. Sotéra kérnek beutalót, oda is beadtam régen. Eltelt több mint 1 év mire felhívtak, hogy kb melyik hónapba kerülhetek sorra. Az igaz hogy drága, de ha nem vizsgáltatod ki magad akkor meg szorongsz, hogy ha adhd-s vagy akkor miért nem szeded rá a gyógyszert. Ha meg az jön ki hogy nem vagy az, akkor meg annak örülhetnél is. Mindennek két oldala van. A gyógyszer ebben a hónapban 11ezer ft volt mivel szabadáras. Szóval ehhez is kell pénz. Úgy kalkulálj hogy a diagnózis önmagában kevés.
2022. jún. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18 év alatt úgy tudom hogy a Vadaskertben tudnak fogadni
2022. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
illetve attól még hogy megkapod az ADHD diagnózist nem fogják kötelezően ráderőltetni a gyógyszert :) ha normális szakembernél vagy, akkor meg tudjátok ezt beszélni és találtok olyan megoldást ami neked is jó. Szerencsére az ADHD nem minden esetben jelent olyan állapotot hogy 100% “kötelező” a gyógyszer adása. Nyilván függ attól, hogy milyen erősek a tünetek, mely milyen társuló zavarok vannak.
2022. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!