Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van arra valamilyen magyarázat...

Van arra valamilyen magyarázat, hogyha egy önérzetes ember kap beszólást, mondjuk munkahelyen, akkor miért nem szól vissza és miért nem tud mindig kiállni magáért?

Figyelt kérdés

Illetve folyton ingadozik a hangulatom ezzel kapcsolatban.

Egy perc alatt meggyűlölök bárkit, aki valamit tesz ellenem, ennek ellenére nem tudok mindig kiállni magamert az adott szituációban, lefagyok és nem találom a szavakat, csak utólag tudom hogy mit kellett volna mondanom.

Gyűlölöm ha tiszteletlenek velem, plane ha még mondjuk pozícióban alattam álló emberek

Szociális fóbiám biztosan van és utálom a konfliktus helyzeteket.

Én magamban személyiségzavar tüneteit nagyon erősen érzem, biztos hogy van valamilyen…

Annyira önkínzó vagyok, hogy évekkel később azzal kinzom magam hogy mekkora balhét csaphatta volna, de sajnos nem tettem és nem szóltam vissza…

Annyit tudok tenni hogy utólag online névtelenül zaklatom ezeket a gyökereket.

Miért lehet az hogy egyik nap bele tudok menni veszekedésbe, másik nap nem, de olyan is volt már hogy hidegen hagyott ha valaki inzultált… bár sokszor lusta is vagyok utána menni az ilyen dolgoznak meg gyűlölök emberekhez beszélni

Hogy lehet ilyeneken túllépni és elengedi a gyűlöletet… van olyan akit egy kanál vízben meg tudnék folytani és megkeseríti a mindennapjaimat ez az érzés


2022. jún. 26. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Nos nekem is voltak ilyen munkahelyeim, hagyd ott a fenébe, jobban jársz. Majd vállalsz olyat, ahol egyedül vagy. Visszaszólni nem éri meg, nem kell felvenni semmit. A legjobb, ha eldöntöd, hogy kilépsz, de előbb kirúgatod a szemetet. Pl. Odamész a főnökhöz, leírod a kollegát, majd mondod, hogy vagy ő megy el, vagy te mondasz fel.
2022. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A sas nem kapdos legyeket, a valóban önérzetes ember azért nem szól vissza, mert nem sérti a beszólogatás. Tiszteletre vágysz, jó, csak sajnos tiszteletre az méltó, aki nem tart igényt rá. Elnyerheted mások tiszteletét, de nem követelheted ki. Meg aztán miféle tiszteletet akarsz, miközben névtelenül zaklatsz másokat régi sérelmek miatt, gyűlölködéssel mérgezed a saját tudatodat? Dolgozz magadon, hogy levesd ezt a kicsinyes, sértődékeny és bosszúálló bőrt, az egész kisugárzásod meg fog változni, és vele az emberek hozzádállása is.
2022. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!